شنبه, ۰۹ ربیع الاول ۱۴۴۳هـ| ۲۰۲۱/۱۰/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :11 محرم 1443
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 19 آگوست 2021م

شماره صدور:03/1443هـ.ق.

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

حکام پاکستان تحت نام "شریک قدرت" تلاش دارند تا ساختار دولت استعماری را در افغانستان از غرق شدن نجات بخشند

به تاریخ 16 آگست 2021 عمران خان نشست اضطراری کمیته امنیت‌ملی را در باره افغانستان برگزار کرد که درین نشست وزرای فدرال و فرمانده‌های ارتش مسلح پاکستان شرکت نمودند؛ گویی این‌که تصمیم سیاست خارجی مستقل گرفته ‌می‌شود. اعلامیه‌ای که بعد از جلسه نشر گردید، کاملاً مشابه با اعلامیه زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا در افغانستان بود که به تاریخ 13 آگست بعد از جلسه قدرت‌های بین‌الملل در دوحه-قطر نشر گردید. در آن اعلامیه پنج مورد برای طالبان پیشنهاد شده بود که مشروط بر قرض‌های مالی و به رسمیت شناختن حکومت طالبان توسط جامعه بین‌الملل ‌می‌گردید. این تقاضا‌‌ها شامل تشکیل یک حکومت همه شمول، حکومتی‌که نماینده‌گی از دموکراسی نماید، تضمین حقوق بشر غربی برای زنان و اقلیت‌‌ها، تضمین عدم استفاده از خاک افغانستان علیه کشور‌های دیگر و مطابعت و پیروی از قوانین بین‌الملل (که اساساً تأمین اولویت غرب است) ‌می‌گردد. اشتراک کننده‌‌ها در جلسۀ شورای امنیت ملی دوباره تأیید نمودند که پاکستان "به همکاری‌اش با جامعه بین‌الملل و تمام نماینده‌های افغان ادامه خواهد داد تا به یک راه‌حل سیاسی جامع برسند" و این اقدام را به نماینده‌گی از تمام اقوام افغان "راه پیشرفت" مسمی کردند. در واقع رهبری سیاسی و نظامی پاکستان خواست‌های امریکا را تأمین ‌می‌نمایند و بالای طالبان فشار ‌می‌آورد تا "خاک افغانستان توسط گروه‌های تروریستی علیه هیچ کشوری استفاده نگردد". در حقیقت آن‌‌ها به جز از اجیر‌های تسهیل کننده برای غرب چیزی بیش نیستند. به همین دلیل هنگامی‌که مقاومت افغان، کابل را آزاد ‌می‌کردند، رهبری پاکستان طالبان را هشدار داد که کابل را "با زور" آزاد نکنند و بالای طالبان فشار ‌می‌آورد تا با مزدور امریکا به طور کامل در قدرت شریک و شامل نظام طاغوتی دموکراسی گردد.

رژیم بجوا-عمران به حیث اجیر تسهیل کننده به کاخ سفید و پنتاگون شب و روز تلاش دارد تا نفوذ امریکا را در منطقه تأمین بخشد. در حالی‌که فعلاً نیاز  است حصار خط دیورند برچیده شده، خطوط اکمالاتی هوایی و زمینی امریکا قطع و مراکز جاسوسی مأموریت‌های سیاسی امریکا مسدود گردد و تنها با بعضی اقدام اساسی پاکستان، افغانستان و آسیای مرکزی را تحت دولت خلافت واحد، متحد سازد. اما این واضح است که رژیم بجوا-عمران مایل به تأمین منافع بادار‌های صلیبی‌اش ‌می‌باشد که برای انگیزه دادن مسلمانان پاکستان و ارتش مسلح آن برای وحدت مسلمانان بی‌نهایت فاصله دارد. این رژیم از ترک امریکا در افغانستان ناراض است و هنگامی‌که تعداد نیرو‌های امریکا بیش‌تر بود، تقاضای مذاکره را داشت تا این که طالبان حضور گسترده امریکا را قبول نمایند. در واقع اشخاص مخلص و با خرد واضحاً ‌می‌توانند درک کنند که رژیم بجوا-عمران قوی‌ترین ستون برای تأمین منافع امریکا در منطقه است. بایدن اطمینان کامل به وفاداری رژیم بجوا عمران داشت و به همان دلیل نیرو‌هایش را از افغانستان خارج نمود و این را ‌می‌دانست که حکام پاکستان زمینۀ به دام افتیدن طالبان را در مذاکرات به رهبری امریکا، نظم استعماری بین‌الملل و دخالت غرب مهیا ‌می‌سازد که به این ترتیب در مرز‌های مشخص دولت-ملت گیر خواهند ماند.

ای ارتش مسلح پاکستان! آزادی کامل و واقعی کابل از اشغال امریکا تنها در صورت میسر است که راولپندی و اسلام آباد از نفوذ امریکای استعمار‌گر پاک‌سازی گردند. ختم راج استعماری امریکا در منطقه در توان شما و اعمال نهفته است که الله سبحانه و‌تعالی اختیار کامل انجام آن را داده است و این را بدانید که در آخرت در این مورد سوال ‌می‌شوید. شما کسانی هستید که ‌می‌توانید جزر و مد تاریخ را به سوی اسلام تغییر دهید؛ همان‌گونه که قبلاً تغییر داده شد. حزب‌التحریر به رهبری امیر جهانی شیخ عطا بن خلیل ابورشته با پلان کامل آماده است؛ پس، برای تأسیس خلافت بر منهج پیامبر صلی الله علیه و‌سلم نصرت دهید که فوراً دولت‌های فعلی را تحت نظام اسلام وحدت ببخشد و حاکمیت جهانی اسلام را احیا نماید؛ همان‌گونه که در گذشته برای قرن‌‌ها حاکم بود. الله سبحانه و‌تعالی فرموده است:

﴿إِنَّمَا ذَلِكُمُ الشَّيْطَانُ يُخَوِّفُ أَوْلِيَاءَهُ فَلَا تَخَافُوهُمْ وَخَافُونِ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ﴾ ]آل عمران:175[

ترجمه: در حقیقت این شیطان است که دوستانش را (با شایعه پراکنی و گفتار وحشت زا، از رفتن به جهاد) می‌ترساند؛ پس اگر مؤمن هستید از آنان نترسید و از من بترسید.

#Afghanistan  #Afganistanأفغانستان#

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

مترجم: عبدالله صالحی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه