یکشنبه, ۰۹ ذیقعده ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۶/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
از زدوبندهای بیهوده بر سر حاکمیت نظامی و غیرنظامی دست بردارید!
بسم الله الرحمن الرحيم

از زدوبندهای بیهوده بر سر حاکمیت نظامی و غیرنظامی دست بردارید!

(ترجمه)

از وضع دشوار مردم مسلمان و نجیب پاکستان تحت فقر، سختی و بی‌کاری پیداست که طرح "پاکستان جدید" با شکست ماجه شده‌است، حال‌آن‌که ایشان از تجاوز طولانی و ناشایست دولت هندو به کشمیر اشغالی نیز زخمی اند. شدت این شکست چنان است که هیچ تلاشی برای امید بخشیدن به نظام حاکم کنونی کارا نمی‌باشد.

طرح "پاکستان جدید" به این خاطر شکست خورد که نظام حاکم کنونی در عوض سپردن حاکمیت به شریعت و قوانین الله سبحانه وتعالی، آن را به قوانین دست‌ساز بشر واگذار کرده‌است. این نظام بشری تنها به این دلیل دوام یافته که بقایش به منافع رهبری نظامی و سیاسی این کشور گره خورده‌است. دروازۀ این نظام به روی همۀ فاسدان، خواه سیاسیونی مانند زرداری، نواز یا جهانگیرترین، و یا نظامیانی مانند مشرف، کیانی و عاصم بجوا، به‌منظور چور و چپاول ثروت مسلمانان این سرزمین باز است. بناءً این مفسدین با یکدیگر بر سر گرفتن افسار نظام به رقابت می‌پردازند، معامله می‌کنند و یک‌بار دیگر با چنگ و دندان برای غارت این سرزمین برمی‌گردند. آنان به گِرد نظام جمع می‌شوند و از آن سود می‌برند، اما با فرا رسیدن جزرومدهای سیاسی، از یک کشتی به کشتی دیگر می‌پرند تا باشد که فرصتی دیگر برای پُر کردن شکم‌های سیر نشدنی و بی‌انتهای‌شان به حاصل کنند.

نخبه‌گان سیاسی و نظامی فاسد پاکستان به‌وضوح می‌دانند که مردم به ناکامی این نظام حاکم پی‌برده‌اند؛ اما طمع بی‌پایان‌شان آنان را وامی‌دارد تا مسلمانان را با یک طرح دیگر به‌منظور تضمین بقای این نظام ناکام فریب دهند. به‌همین دلیل، اکنون حنجره‌های (رسانه‌ها و سایت‌های خبری) خریده‌شدۀ احزاب گوناگون، جامعه را در گردآبی از صحبت‌های بیهوده بر سر حاکمیت نظامی، حاکمیت غیرنظامی، نظام ریاست جمهوری، دموکراسی پارلمانی، شورای بزرگان و رژیم‌های دوگانه غرق کرده‌اند؛ جدالی بی‌ارزش برای کسب قدرت که هیچ‌گونه خیر، سعادت و عظمتی را برای مسلمانان به همراه ندارد.

ای مسلمانان پاکستان!

الله سبحانه وتعالی در قرآن عظیم‌الشأن، کتابی‌که هیچ شکی در آن نیست و هیچ دروغی نمی‌تواند از پیش و پس به آن وارد شود، برای‌مان هشدار داده‌است که روی‌گردانی از هدایت‌اش، سختی‌ها را درپی دارد.

﴿وَمَنْ أَعْرَضَ عَن ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنكًا وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَىٰ﴾ (طه: ۱۲۴)

ترجمه: و هرکس از یاد من روی‌گردان شود زنده‌گی (سخت و) تنگی خواهد داشت، و روز قیامت او را نابینا محشور می‌کنیم.

مطمئناً تمام طرح‌های این نظام حاکم بشری ما را ناکام خواهد کرد.

امروزه حقیقت این کلام جهانی و جاودان الله سبحانه وتعالی با تجارب اخیرمان عملاً نمایان شده‌است. ما قبلاً از طرح مشرف – عزیز به سمت طرح کیانی – زرداری فرار کردیم، سپس برای فرار از طرح کیانی – زرداری به طرف طرح راحیل – نواز گریختیم و باز برای گریختن از طرح راحیل – نواز به طرح بجوا – عمران پناه بردیم. خلاصه این‌که در تمام این موارد، ما همیشه خیلی راحت از درد و رنج‌های یک نظام بشری فرار کردیم و خود را به دامان یک نظام بشری دیگر از همان جنس انداختیم! ما همیشه با پیروی از کسانی‌که به هدایت صادق و راستین الله سبحانه وتعالی پشت کرده‌اند توقع خیر و خوبی را داریم، درحالی‌که او سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿قُلِ اللَّهُ يَهْدِي لِلْحَقِّ أَفَمَن يَهْدِي إِلَى الْحَقِّ أَحَقُّ أَن يُتَّبَعَ أَمَّن لَّا يَهِدِّي إِلَّا أَن يُهْدَىٰ فَمَا لَكُمْ كَيْفَ تَحْكُمُونَ﴾ (یونس: ۲۵)

ترجمه: بگو: آیا هیچ یک از معبودهای شما به سوی حق هدایت می‌کنند؟ بگو: تنها الله (سبحانه وتعالی) به حق هدایت می‌کند. آیا کسی‌که هدایت به سوی حق می‌کند برای پیروی شایسته‌تر است یا آن کس که خود هدایت نمی‌شود مگر هدایت‌اش کنند؟‌ شما را چه می‌شود، چگونه داوری می‌کنید؟

به واقعیت ما را چه شده‌است که به هر طرح جدید در داخل این نظام کاذب و گمراه، و نظامی‌که هیچ اعتنایی به قوانین الله سبحانه وتعالی ندارد، اعتماد و در اجرایش تعهد می‌کنیم؟

ای مسلمانان پاکستان!

این نظام ناکام را کنار بگذارید و برای اقامۀ مجدد حاکمیت قوانین الله سبحانه و تعالی تلاش کنید. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿إِنِ الْحُكْمُ إِلَّا لِلَّهِ﴾ (یوسف: ۴۰)

ترجمه: حکم تنها از آن الله (سبحانه وتعالی) است.

تنها دولت خلافت به‌طریقۀ رسول الله صلی الله علیه و سلم می‌تواند اتخاذ همۀ مواد قانون اساسی و همۀ قوانینی‌که بر ما تطبیق می‌شود را مبنای قرآن عظیم‌الشأن و سنت مبارک رسول الله صلی الله علیه و سلم تضمین کند.

قوانین الله سبحانه وتعالی تمام حکام و مقامات را در حین وظیفۀشان از کسب بیش‌ازحد ثروت باز می‌دارد، بناءً این خلافت است که فوراً تمام اموال اختلاس شده را توقیف می‌کند و به خزانۀ دولت می‌گذارد. ربا یعنی دعوت الله سبحانه وتعالی و رسول‌اش صلی الله علیه وسلم به جنگ، پس این تنها خلافت است که می‌تواند پاکستان را از گودال بی‌انتهای قرضه‌ها/وام‌های سودی نجات دهد. بنابر قوانین الله سبحانه وتعالی، حاکم به مثابه پاسدار مردم می‌باشد؛ ازین رو، این تنها خلافت است که می‌تواند مراقبت‌های صحی/بهداشتی رایگان با معیارات بالا را به مردم ارائه دهد؛ همان‌گونه که قرن‌ها انجام داده‌بود. قوانین الله سبحانه وتعالی از ما می‌طلبد که خانواده‌های‌مان را از آتشی نجات دهیم که هیزم‌اش انسان‌ها و سنگ‌ها اند. بناءً این معارف/آموزش و پرورش رایگان خلافت است که درخشش فرزندان‌مان را به‌عنوان شخصیت‌های اسلامی تضمین می‌کند و در عرصۀ پیشرفت‌های مادی پیش‌تاز قرار می‌گیرد.

قوانین الله سبحانه وتعالی ما را فارغ از تبار و نژاد، امتی واحد قرار داده‌است. بناءً این تنها خلافت است که سرزمین‌های مسلمانان را هم‌چون یک دولت با یک حاکم وحدت خواهد بخشید. قوانین الله سبحانه وتعالی ما را از اتحاد با کسانی‌که در برابرمان می‌جنگند و سرزمین‌های‌مان را اشغال می‌کنند، و یا دیگران را در این امر یاری می‌دهند، منع کرده‌است؛ پس این تنها خلافت است که می‌تواند به اتحاد ویران‌گر با امریکا پایان دهد و در برابر دولت هندو و دولت یهود موضع جنگ بگیرد.

بنابرین، تنها یک طرح و یک نظام می‌تواند شما را از پناه بردن به این نظام سلطه‌گر، فاسد و بی‌اعتنا و طرح‌های بی‌پایان‌اش نجات دهد؛ پس بایستی طرح جدیدمان حزب‌التحریر و بایستی نظام حاکم جدیدمان خلافت باشد. احمد از رسول الله صلی الله علیه وسلم روایت کرده‌است که فرمودند:

«...ثُمَّ تَكُونُ مُلْكًا جَبْرِيَّةً فَتَكُونُ مَا شَاءَ اللَّهُ أَنْ تَكُونَ ثُمَّ يَرْفَعُهَا إِذَا شَاءَ أَنْ يَرْفَعَهَا ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ ثُمَّ سَكَتَ...»
[رواه احمد]

ترجمه: ...سپس پادشاهی جبر و ستم خواهد آمد، و تا وقتی‌که الله (سبحانه وتعالی) بخواهد دوام می‌یابد؛ بعد از آن، هنگامی‌که الله (سبحانه وتعالی) بخواهد آن را دور می‌کند، و باری‌ديگر خلافت بر روش و منهج نبوت می‌آيد؛ سپس خاموش شدند...

ای افسران و مقامات نیروهای مسلح پاکستان!

نگذارید وجهه و اعتبار نیروهای مسلح شریف‌مان با حمایت از رهبری فاسد شما در این نظام ناکام بشری صدمه ببیند. الله سبحانه وتعالی برای‌تان نیرو و قدرت داده و آن را حفظ کرده‌است تا همین اکنون برای تأمین آزادی و آسایش مردم و امت خود حرکت کنید. در حقیقت، رسول الله صلی الله علیه وسلم حاکمیت قوانین الله سبحانه وتعالی را در مدینه با نصرت (حمایت مادی) اجدادتان – جنگ‌جویان انصار – در جنگ، آتش و اسلحه برپا کردند. بنابرین، امروز وظیفۀ شماست که نصرت‌تان را برای تأسیس مجدد خلافت به‌طریقۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم به حزب‌التحریر واگذار کنید، تا خوشنودی الله سبحانه وتعالی را به‌دست آورید و خود را از مجازات‌اش برهانید. رسول الله صلی الله علیه وسلم فرمودند:

«إنَّ النَّاسَ إَذا رَأوُا الظَّالِمَ فَلمْ يَأْخُذُوا عَلى يَدَيْهِ أوْشَكَ أن يَعُمَّهُمُ اللَّهُ بعِقَااب» (رواه ابو داوود، ترمذی و ابن ماجه)

ترجمه: اگر مردم ظالمی را مشاهده کنند و از دستان‌اش نگیرند (او را بازندارند)، الله (سبحانه وتعالی) مجازات خود را سر تا پا بر آنان می‌پوشاند.

حزب‌التحریر – ولایه پاکستان

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه