جمعه, ۰۴ رجب ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۲/۲۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

حسادت سرمایه‌داران نسبت به تلاش‌های چین برای مقابله با شیوع ویروس کرونا

(ترجمه)

خبر:

مركز مطبوعاتی بريتانيا اعلام کرد که شهر واهان چین در ظرف شش روز شفاخانه‌ای را برای درمان بیمارانی‌که آلوده به ویروس کرونا هستند، اعمار می‌نماید. این بیماری در واهان شیوع پیدا کرده که در حدود 11 میلیون نفر در این شهر زند‌گی می‌کنند. شفاخانه/بیمارستان‌های این شهر پر از ساکنان مضطرب هستند؛ زیرا دواخانه/داروخانه‌ها عاری از دوا هستند.

طبق گفته رسانه‌های دولتی، بیمارستان جدید ظرفیت حدود 1000 بستر را خواهد داشت. فیلم‌های منتشر شده توسط رسانه‌های دولت چین در انترنت، خاک‌برداری‌های موجود در وقت ساختن همزمان را نشان می‌دهند. مساحت این مكان در حدود 25000 متر مربع (269،000 فوت مربع) است. این بیمارستان با بیمارستانِ در پکن که برای کمک و مقابله با ویروس SARS  در سال 2003 بنا شده بود، شباهت دارد.

یانژونگ هوانگ عضو قدیمی بهداشت جهانی در شورای روابط بین الملل می‌گوید: «چین سابقه‌ى انجام سریع کارها حتی برای پروژه‌های بزرگ مانند این را دارد.» وی خاطرنشان کرد که بیمارستان پکن در سال 2003 در هفت روز ساخته شده است. بنابر این تیم ساخت و ساز ممکن است سعی کند آن رکورد را بشكناند و درست مانند بیمارستان پکن، مرکز واهان از ساختمان‌هاى آماده ساخته خواهد شد.

این کشور دیکتاتوری به یک رویکرد بسیج عمومی از بالا به پایین تکیه دارد. این امر می‌تواند بر ماهیت بوروکراتیک و محدودیت‌های مالی غلبه کند و می‌تواند همه منابع را بسیج کند. کار انجینیری/مهندسی همان چیزی است که چین در آن توانایی خوبی دارد. آن‌ها سابقه‌ی ساختن آسمان خراش‌ها را به شکل سریع دارند. این کار برای غرب بسیار دشوار است که تصور کند، بلکه بتواند برای انجام آن حرکت کند.

تبصره:

واقعاً برای ملت‌های سرمایه‌داری تکان دهنده است، وقتی‌كه می‌شنوند يك پروژۀ بزرگ ساختمانی و یا عمرانی در چندین ماه به اتمام رسیده است؛ چه رسد به یک هفته. مردم آن‌قدر به ديدن رقابت و مبارزه بین منافع سرمایه‌داران که مانع پیشرفت یکدیگر می‌شوند، عادت كرده‌اند که نمی‌توانند تصور کنند که بشریت می‌تواند برای رسیدن به یک هدف مشترک همکاری کند.

انگلیس که هم اکنون در یک وضعیت غیرقابل تحمل قرار دارد، مراقبت‌های بهداشتی ملی به ساختمان‌ بیمارستان‌های ویران شده متکی است و مردم هرگز امیدوار نیستند که دولت به هیچ وجه از آن‌ها مراقبت کند یا حتی قادر خواهد بود با هر سرعتی ساخت بیمارستان‌های جایگزین را سامان دهد. آن‌ها در حال حاضر شاهد مشاجره و سوء مدیریت راه آهن اکسپرس در شمال کشور هستند که انتظار نمی‌رود در صورت تکمیل طی دو دهه به اتمام برسد.

انگلیس پنجمین اقتصاد بزرگ جهان است، درحالی‌که دسترسی به ثروت مانع اصلی این پیشرفت نیست؛ بلکه مانع اصلی سرمایه‌داری است. اگر ارادۀ سیاسی برای اجرای یک پروژه به نفع مردم وجود داشته باشد، این یک امر مهم و بزرگ است و اگر اين پروژه در غرب باشد، پس نزاع و رقابت بین سرمایه داران، با انگیزۀ حرص و طمع و بهره‌برداری از اوضاع تا آخرین سکه، همراه با فساد، به معنای این است که پروژه‌ها به طور نامحدود به تأخیر می‌افتند، تا جایی‌که به دنبال تأمین اعتبار بیشتری برای پرداخت هزینه‌های افزایش یافته‌اى که در قرارداد اصلی در نظر گرفته نشده هستند. این داستان ساخت و ساز در جامعه سرمایه‌داری است که به دلیل حسادت و رقابت بین نخبگان سرمایه­داری فرو می‌ریزد.

بی بی سی نتوانست در گزارش‌اش حسادت خود را پنهان کند؛ زیرا سعی داشت توضیح دهد که فقط ماهیت استبدادی دولت چین چنین پروژه‌هایی را ممکن می‌سازد. جالب است که جورج سوروس از سخنان این هفته داووس برای متهم کردن چین و آمریکا به دولت‌های استبدادی استفاده کرد.

مسلمانان نباید نگران شکست غرب و تلاش­های آن برای توهین به مخالفان خود باشند. نزاع­های ساده سرمایه‌داران در هرجايى که باشند ناتوانايي نظام بی‌کفایت خود را از مراعات فطرت انسان کاملاً آشکار می‌کند. در حالی‌که وقتی ارادۀ سیاسی برای دست‌یابی به هدف و عدم حضور سرمایه‌داران که با جدیت علیه مصالح عامه کار می کنند؛ فرصت داده شود؛ امکان پذیر است كه می­توان با سرعت بالا، در هفته­ها و ماه­ها، نه در سال­ها و دهه­ها، پیشرفت بزرگی را تحقق بخشید.

انتظار می‌رود خلافتی‌که آمدنی است، با سرعت توسعه چین همگام باشد؛ بلکه در درجه اول خلیفه خدمت‌گذار افراد است؛ نه حزبى‌که او به آن تعلق دارد و نه شرکت‌های سرمایه داری. برخلاف آن‌چه که درباره خلیفه مسلمان گفته می‌شود، او یک دیکتاتور مذهبی و رئیس یک نظام اقتدارگرا است؛ بلکه در آن رئیس دولت در انتخابات علنی و شفاف انتخاب می­شود و مستقیماً مسئول تمام اقدامات خود در قبال مردم‌‌اش است. مسئولیت‌پذیری و محاسبه از طریق وجود جامعۀ آگاه و احزاب سیاسی مؤثر، وجود نهادهای قدرتمند، از جمله دادگاه‌های مستقل و هم‌چنین وجود ارزش‌های محکم و استوار برای مراقبت از همه مردم می‌باشد؛ نه از خاطر سرمايه‌داران محدود، آن‌گونه که امروز در سرمایه‌داری شرقی و غربی وجود دارد.

نویسنده: یحیی نسبت

مترجم: احمد صابر خالد

 

ادامه مطلب...

مشاوره در مورد ازدواج دیرهنگام و مجازات برای ازدواج زودهنگام

(ترجمه)

خبر:

رئیس جمهور اردوغان در مراسمی در کاخ ریاست جمهوری باشتب، اظهار داشت که سن ازدواج برای جوانان در حال افزایش است. وی گفت: «بیش‌تری دختران و پسران بعد از سی‌سالگی ازدواج می‌کنند یا هرگز ازدواج نمی‌کنند. چطور می‌تواند چنین اتفاقی بیفتد؟ ما باید در مقابل این خطر مقاومت کنیم و به ازدواج توصیه کنیم.» (منبع: وکالات)

تبصره:

در زبان ما مثلی وجود دارد که موقف اردوغان را خلاصه می‌کند: "وقتی منافق در مورد قهرمان بودن خود لاف می‌زند، در باره‌ی سرقت خود صحبت می‌کند."

به نظر می‌رسد که اردوغان، به این نصحیت‌ها قهرمان‌سازی می‌کند، در حالی‌که از آسیب‌های ناشی از توافق‌ها و قوانینی‌که قبلاً پذیرفته است، بی‌خبر می‌باشد.

مقصر دانستن جوانان به دلیل ازدواج دیرهنگام قابل پذیرش نیست؛ زیرا در 18 سال  دورۀ حاکمیت خود قوانینی را تصویب نموده و موافقت‌نامه‌هایی را پذیرفته که باعث دور شدن جوانان از ازدواج، تجزیه خانواده‌ها و سال‌به‌سال باعث افزایش طلاق شده است، و مجازات‌ خیره کننده‌ای بر مردانی که با زنان زیر 18سال ازدواج می‌کنند، اعمال شده است. توافق‌نامۀ استانبول که بر اساس تصمیم اتحادیه اروپا ایجاد شده و در نزد مردم  به عنوان پروژۀ "نابودى خانواده" شناخته می‌شود را در دوران حکومت خود در 2011 پذیرفتی. این بسیار جالب است که شما در مورد لزوم ازدواج زودهنگام صحبت می‌کنید، در حالی‌که هرسال حدود 150 هزار مرد به دلیل ازدواج زودهنگام از خانه‌های خود دستگیر می‌شوند.

این توافق به تنهایی مسبب فروپاشی بیش از یک‌ملیون خانواده شده است. آیا حفظ خانواده‌های نیرومند درحالی‌که تعداد گزینه‌های نابود كنند‌‌ی خانواده به دلیل این توافقی‌که قرار است از خشونت علیه زنان جلوگیری كند، به میزان قابل توجهی افزایش یافته و امکان‌پذیر است؟ آن‌چه در هر گوشه‌ی کشور تحت نام برابری جنسیتی بر اساس این توافق به چشم می‌خورد، ارزش ازدواج را بسیار پائین آورده و اقدامی در برابر جمعیت انحرافی و منحرف انجام نداده است. شکل دیگری از آزار و اذیت گواه قرار دادن زن به عنوان تنها گواه نزاع بین مرد و زن است که درها را به صورت گسترده‌ی برای تحریک و نزاع‌ها باز می‌کند.

همانا با مجازات نفقه‌ی دایمی، دروازه‌های ازدواج را به طور کامل بسته نمودی. اكنون شکایت در مورد تأخیر ازدواج بازی نمودن با خِرد مردم است؛ زیرا تو همان كسی هستی که با زندانی نمودن هزاران جوانی‌که در سن 16-17 سالگی ازدواج نمودند، مرتکب این جنایت بزرگ گردیده‌ای و باعث شد‌ه‌ای زنان همسران خود را ترک کنند و فرزندان بدون پدر رها شوند. تو همان كسی هستی كه بر رسانه‌ها تسلط كامل داری که انواع بی‌اخلاقی را منتشر می‌کنند. پس اساس رهبری‌ات که تلاش داری خود را با بیان چند حرف تبرئه نمایی و برنامه‌های رسانه‌ای و آسیب‌هایی را که به خانواده‌ها می‌رسانند، نادیده گیری در چیست؟

غرب اساس خانواده‌ها را ویران نموده و آن را فدای اقتصاد نمود که اکنون با انقراض نسل روبرو است. با این وجود شگفت‌انگیز این است: در حالی‌كه قوانین غیراخلاقی غربی به عنوان راه‌حل در بین امت اعمال می‌شود؛ اعتبار دادن آن به عنوان یک نمونه و الگو آغاز جنگ علیه حق است.

اردوغان بهگونه‌ای سخن می‌گوید که گویا رییس دولت ترکیه نه؛ بلکه رییس دولت دیگری باشد؛ طوری‌که عمل‌کرد او سخنان‌اش را تکذیب می‌کند. در حالی‌که قوانینی را تصویب نموده و توافق‌هایی را پذیرفته‌ای كه باعث  نابودی خانواده‌ها و بدی به آن‌ها شده. پس توصیه و نصیحت تو در بارۀ ازدواج معنی ندارد؛ زیرا کار قوه‌ی اجرائیه طرح شکایت نیست و اگر این اصل را فراموش کرده‌ای، بگذار مجدداً به تو یادآوری کنیم.

از زمانی‌که به این اعتراف نمودی که جرم انگاشتن زنا طبق بیانیه‌ی اتحادیه‌ی اروپا اشتباه بوده، دوسال سپری شده است. 8 ماه از این گفته‌ات که توافق‌نامۀ استانبول یک حکم اسلامی نیست، گذشته است. با این حال قوانین موجود هنوز هم خانواده‌ها را متلاشی می‌کنند؛ اگرچه سخنان تو مدت‌ها قبل بیان شده است. اگر در گفته‌های خود صادق هستی! ابتدا باید نظام فاسد غربی را ترک نموده و به توافق‌های تحریک آمیزی‌که تمایل غربی دارند، پایان دهی و مردانی را که بر اساس دستور الله متعال ازدواج کرده‌اند، آزاد کنی. تو باید رسانه‌ها را کنترول کنی که کرامت انسانی و عفت خانواده را نادیده می‌گیرند و از تلاش برای فشار آوردن زنان به بازار کار خودداری شود. نظام اجتماعی اسلام را به منظور تشویقِ برپایی خانواده‌ها بر اساس ترس از الله تطبیق کن. پس از آن می‌توانی بر دشمنان خود با یک خانواده قوی، یک نظام قوی و یک سرزمین قوی غالب شوی و اگر آماده‌گی‌اش را داری، جامعه آرزو آن را می‌کند.

ما می‌دانیم که هیچ ارزش انسانیِ امنی زیر سایه‌ی نظام سرمایه‌داری وجود ندارد و خصوصی‌ترین ارزش یعنی خانواده نیز از ‌خطر در امان نیست. نظام اسلامی‌ است که امروز و فردا و همان طوری‌که دیروز راه‌حلی برای همه مشکلات بود، این امنیت را تضمین می‌کند.

نویسنده: احمد سابا

مترجم: پارسا امیدی

ادامه مطلب...

فتوای دیگر علیه حزب التحریر و صفحۀ دیگری از دروغ و تهمت

(ترجمه)

خبر:

در 10 جنوری 2020م، ادارۀ امور مذهبی ایالت جوهر مالیزی به تمام مساجد این ایالت دستور داد تا خطبه‏ای با عنوان "فاصله‌گیری از حزب التحریر" ارائه دهند، که حاوی تهمت‏های مضحک بسیاری علیه حزب التحریر بود. نکته تأسف‌آور این است که تمام مساجد این ایالت به مکانی برای پخش دروغ در برابر حزب التحریر تبدیل می‏شوند. اصل این است که مساجد الله سبحانه وتعالی مکانی برای هدایت و عبادت خالصانۀ اوتعالی باشد. متأسفانه خانۀ الله سبحانه وتعالی در این شهر به بلندگویی برای تهمت و دروغ علیه حزب التحریر و آسیب رساندن به آن تبدیل شده است.

تبصره:

پس از آن‌كه ایالت‏های سلانگور و صباح حكم‏های ظالمانه‌اى علیه حزب التحریر صادر كردند، اکنون ایالت جوهر با ادعاهای شدیدتر و تهمت آمیزتری در مقایسه با سلانگور و صباح، اقدام نموده است. این حوزه‌هاى مذهبی آستین بر خدشه‏دار نمودن حیثیت مردمی جریان‏های اسلامی‏ای برزده‌اند که با آن‌ها هم مسیر نیستند و در کمین جریان‏های اسلامی نشسته و در انتظار بروز کوچکترین خطایی از جانب آن‌ها می‌باشند و اگر نتوانند مشکل و یا ضعفی در آن‌ها پیدا کنند، برای صدمه زدن به حیثت مردمی این جریان‌ها از هیچ‌گونه تهمت علیه‌شان دریغ نمی‌کنند.

باوجود این‌که حزب التحریر آن‌ها را هشدار داده و گوش‌زد نموده بود تا قدم در مسیر تطبیق این پلان شوم برندارند، آن‌ها نقشۀ خود را عملی کرده و بدون  دلیل علیه حزب التحریر خطبه ارائه نمودند و با این عمل خود واضحاً نشان دادند که گویا مساجد ملکیت شخصی‌شان بوده و منابر تنها به آن‌ها تعلق دارد که از طریق آن می‏توانند با آبروی هرکسی‌که خواسته باشند، بازی کنند. بنابر این، آن‌ها مساجد را از مکان آموزش و هدایت امت به جایگاهی‌که جریان‏‌های مخالف فکر خود را مورد تاخت و تاز قرار می‌دهند، تبدیل نمودند.

برخی نکاتی در خطبه به عنوان فتواهایی‌که توسط دارالافتای ایالت جوهر ارسال شده به حزب التحریر نسبت داده شده است. چیزی‌که ما را بیش‌تر متعجب ساخت مفتیانی بودند که امت ایشان را به چشم متقی می‏بیند و همین مفتیانی به اصطلاح متقی بودند که فتواهای دروغین علیه حزب التحریر صادر کردند؛ بدون آن‌که تحقیق کنند و بدون آن‌که دیدار و گفتگويی با خود حزب داشته باشند! آیا این روش مناسب برای صدور فتوا است که این دار الإفتاء از آن پیروی نموده است؟ آن‌ها بدون تحقیق در مورد صحت اطلاعات و بدون ملاقات یا مشوره با حزب علیه آن حکم صادر می‏کنند. بهتر این بود که دار الإفتاء ایالت جوهر از قبل با ما ارتباط برقرار می‏کرد تا افکار و آرای حزب را از طریق خود حزب مطالعه می‏کرد.

این تهمت‏ها به کارگردانی دارالإفتاء و ادارۀ امور مذهبی ایالت جوهر پیرامون دیدگاه‌های حزب التحریر در مورد عذاب قبر، اعتقاد داشتن به اين‌كه منشأ قضا و قدر فلسفۀ یونانی‌ست، عمل انسان هیچ ارتباطی به قضا و قدری‌که از جانب الله سبحانه وتعالی است ندارد، هدایت و گمراهی از طرف الله سبحانه وتعالی نیست؛ بلکه از جانب انسان است، اين علاوه بر آن است كه می‌گوید هركس می‌تواند اجتهاد کند و احكام‏ صادرکند؛ مانند جواز دست دادن زن با مرد و بوسیدن زنان بیگانه بدون قصد ارتكاب زنا. واضح است که دارالإفتای ایالت جوهر در خصوص این ادعای خویش اندک تحقیقی را انجام نداده است؛ زیرا آن‌ها فقط افتراءات قدیمی را به حزب نسبت داده‌اند که قبلاً از جانب مخالفان‌اش به آن مواجه شده بود. آن‌ها هم‌چنین ادعا کرده‌اند که حزب التحریر وحدت مسلمانان، امنیت ملی و صلح را تهدید می‏کند.

حال پرسش این است كه چگونه می‏توانند براساس پیش فرض‌ها فتوا صادر كنند؟ بدتر این‌که این تهمت‏ها با واقعیت مغایرت دارد؟! درحالی‌که بیش از 20 سال از حضور حزب التحریر در مالزی می‌گذرد، کمیسیون ایالت جوهر هیچ‌گاه آشفتگی و آشوبی را از طرف این حزب تجربه نکرده است! همان‌گونه که نیم دیگر خطبه‌ها به بدنامی و دروغ‌بافی ادامه داده و حزب التحریر را به اين‌كه مردم را به مبارزه و جنگ با حاکمی‌که اسلام را تطبیق نمی‌کند، مورد اتهام قرار داده است. به نظر می‌رسد که دارالإفتاء ایالت جوهر وقتی چنین اتهامات مستقیمی را وارد کرد که به حزب آسیب رساند، از هوشیاری وب ينش مناسبی برخوردار نبوده است.

ما برای این دارالإفتاء الله سبحانه وتعالى و هشدارش در مورد انتشار دروغ و افتراء را یادآور می‌شويم كه می‌فرمايد:

﴿وَالَّذِينَ يُؤْذُونَ الْمُؤْمِنِينَ وَالْمُؤْمِنَاتِ بِغَيْرِ مَا اكْتَسَبُوا فَقَدِ احْتَمَلُوا بُهْتَاناً وَإِثْماً مُّبِيناً

[احزاب: 58]

ترجمه: و آنان که مردان و زنان باایمان را به خاطر کاری‌که انجام نداده‌اند، آزار می‌دهند؛ بار بهتان و گناه آشکاری را به دوش کشیده‌اند.

اين روشن است نتیجۀ دروغ هرچند دامنه‏اش گسترده شود، به زیان صاحب‏اش خواهد بود. بدون شک تمام دروغ‌بافی‌ها و نیرنگ‌هایی‌که علیه حزب پخش و نشر نموده‌اند، نه در دنیا و نه در آخرت برای‌شان هیچ‌گونه خیری را در پی نخواهد داشت. بهتر این است که مسیر حق را انتخاب نموده و بدون این‌که بار خطاهای کسانی را که به ایشان افتراء بستند، بدوش داشته باشند و در برابر الله سبحانه قرار گیرند.

نویسنده: دکتر محمد – مالزی

مترجم: یاسین سادات

ادامه مطلب...

تلویزیون الواقیه: برنامه امور امت "حکومت در اسلام...میان ثوابت نظام و نرمش مدیریت!"

  • نشر شده در ویدیوها

مهمان برنامه: دوکتور محمود عبدالهادی

عضو حزب التحریر در ولایه لبنان

مجری برنامه: استاد عدنان مزیان

شنبه, ۲۱ جمادی الآخر ۱۴۴۱ه مطابق ۱۵ فبروری ۲۰۲۰م

ادامه مطلب...

سرزمین مبارک فلسطین: سخن مسجد "راه حل دو دولت، روی دیگر معامله قرن است که نباید امت فریب آن را بخورد!"

  • نشر شده در ویدیوها

سخنی از دوکتور مصعب ابو عرقوب

عضو دفتر مطبوعاتی حزب التحریر در سرزمین مبارک فلسطین

جمعه, ۲۰ جمادی الآخر ۱۴۴۱ه مطابق ۱۴ فبروری ۲۰۲۰م

ادامه مطلب...

حکم 23 سال حبس، تنها بخاطر کلمۀ "رب من الله است"

  • نشر شده در روسیه

(ترجمه)

به‌تاریخ 10 فوریه 2020م، دادگاه/محکمه‌ی منطقه نظامی مرکزی(CDMC) در یکاترینبرگ، ادوارد نظاموف را متهم به سازماندهی و پیشبرد فعالیت‌های حزب التحریر در روسیه نموده و وی را به مدت 23 ‌سال با "شدیدترین قیودات امنیتی در کلنی یا سلول خاص" محکوم به حبس نمود. این برادر بر اساس چندین ماده‌ی قانون جزایی/کیفری روسیه، از جمله سازماندهی فعالیت‌های یک سازمان تروریستی (فصل 1 ماده‌ی 205.5)"، حمایت از فعالیت‌های تروریستی (فصل 1 ماده‌ی 205.1)" و  تصرف خشونت‌آمیز قدرت (مادۀ 278) متهم شمرده شد. ‏این در حالی‌ست که رسانه‌های روسی نظاموف را چندین‌بار من‌حیث رییس سازمان "حزب التحریر" خطاب نمودند. قبلاً نیز آقای ادوارد در سال 2005م، بخاطر مشارکت در فعالیت‌های حزب التحریر مجرم شناخته شده بود؛ مگر آن زمان دعوت اسلامی در چهارچوب "مبارزه علیه تروریسم" شناخته نمی‌شد"، بناءً او به مدت تقریباً 2 سال "به‌طور رفتارسنجی" طبق فصل 2 ماده 282.2 قانون جزایی/کیفری روسیه بخاطر "اشتراک ورزیدن در فعالیت‌های یک سازمان تندرو" محکوم به حبس شد.

نظاموف در جریانی‌که "کلمات اخیرش" را به زبان می‌آورد، در رابطه به اسلام، آزار و شکنجه مسلمانان در روسیه، قوانین و سیاست‌های ضد اسلامی، هم‌چنین انتشار پروپاگند‌های ضد و نقیض در رسانه‌های رسمی، سخن گفت. وی خاطر نشان کرد که پیامد طبیعی این چنین سیاست‌های دولت، در واقع ترویج اسلام‌هراسی در جامعه روسیه است و دولت آگاهانه و هدف‌مندانه تصویر منفی از اسلام و مسلمانان را در جامعه ایجاد می‌کند تا بتواند سیاست‌های ضد اسلامی و سرکوب‌های خشن خود را علیه مسلمانان توجیه کند.

ادوارد هم‌چنین در مورد زندگی خود، در مورد این‌که چگونه در پی آموختن فهم اسلام پرداخت و چگونه دین در اوضاع دشوار زندگی، مشکلاتش را حل کرد، صحبت نمود. او تصریح نمود که قرآن‌کریم یگانه مصدر ثابت و حقیقی احکام است که از 14 قرن تا حال بدون هیچ تغییر و تبدیل، ثابت مانده است. ‏وی برعکس حرف‌های فوق‌اش را از قوانین قابل تغییری‌که توسط انسان‌ها ساخته شده یعنی قوانین روسیه مثال زد، که مدام و به سرعت در حال تغییر است. مثلاً به‌شدت سخت‌گیرانه می‌شود و یک وضعیت متناقصی را در جامعه ایجاد می‌کند که یک‌ مسلمان به هر شکلی‌که خود را تطابق به این اصول و قوانین بدهد، بازهم در چشم دستگاه سرکوب‌گر روسیه من‌حیث یک جنایت‌کار باقی می‌ماند. ‏ادوارد تمامی اتهاماتی‌که علیه‌اش صادر شده بود را رد کرد و پس از آن‌که او اتهام بالعکس را علیه آن‌ کسانی‌که برضد اسلام تهمت می‌بستند و مسلمانان را بخاطر عقیده‌شان زندانی می‌کردند، بست. او در سخنانش تایید کرد که هیچ جنایتی در عمل‌اش نبوده است.

اتهام تروریسم علیه حاملان دعوت اسلامی، چیزی نیست جز تصدیق و اعتراف و ترس دولت در مقابل حق و در برابر کسانی‌که یگانه اسلحه‌شان بیان حق است.

درین‌جا هیچ جای شکی نیست که دروغ‌های سازمان‌های خاص جنایی روسیه علیه اعضای حزب التحریر یک روز برای عموم واضح و آشکار خواهد شد و الله سبحانه‌وتعالی تمامی کسانی‌ را که در زندانی ساختن مسلمانان به دلیل بخاطر ایمان‌شان به الله محاسبه‌ خواهد کرد. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا يُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ لِيَصُدُّوا عَن سَبِيلِ اللَّهِ فَسَيُنفِقُونَهَا ثُمَّ تَكُونُ عَلَيْهِمْ حَسْرَةً ثُمَّ يُغْلَبُونَ وَالَّذِينَ كَفَرُوا إِلَى جَهَنَّمَ يُحْشَرُونَ﴾

[انفال: 36]

ترجمه: ‏كافران اموال خود را خرج می‌كنند تا (مردمان را ) از راه الله (و ايمان به الله) بازدارند. آنان اموال‌شان را خرج خواهند كرد، اما بعدا مايه حسرت و ندامت ايشان خواهد گشت و شكست هم خواهند خورد. بی‌گمان كافران همگی به سوی دوزخ رانده می‌گردند و در آن گرد آورده می‌شوند.‏

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-روسیه

مترجم: زکریا وهاج

ادامه مطلب...

دهه‌های آینده، آیندۀ منطقه را چگونه پیش‌بینی می‌کند؟

(ترجمه)

خبر:

تحولات سیاسی در شرق میانه پیچیده و غیرمترقبه است؛ اما طبق گزاراشات و پیشبینی‏هایی‌که توسط مرکز تحقیقات "جیواستراتیژیک میدیا" به انجام رسانیده است؛ آن‌چه احتمال دارد به وقوع بپیوندد، اینست: از  2019 به بعد الی ختم 2030 میلادی شرق میانه از چنان مخمصه و تنگنایی عبور خواهد نمود که در طی صد سال گذشته آن‌چه قبلاً در لیبیا، عراق و سوریه در اثر تحولات و مداخلات بیگانه، از کشتار و خونریزی‏هایی‌که به وقوع پیوسته بود، وخیم تر است.

پیش‏بینی اتفاقات آینده یک امر دشوار است و این را می‏طلبد تا بر اساس آمارها و داده‏های که نشانه بر تحولات و تغییرات رخ داده، آن‏چه که در آینده واقع خواهد شد و ربط این‏ها باشد. دولت‏های عربی تلاش دارند تا هویت ملی خویش را که به وسیلۀ توافق سایکس-پیکو طی قرن گذشته وضع شده بود، حفظ نمایند؛ چرا که ایدلوژی‏های سیاسی عمده بر گِرد منافع کشوری می‏چرخد؛ نه بر اساس منافع ملیتی. پس برخی ازین دولت‌ها رو به سوی غرب نموده و برخی دیگر جانب شرق را گرفته‌اند‏ و هم‏چنان برخی دیگر تلاش جمع بین هردو را دارند. ممکن است چالش در برابر دولت‏های عربی اسلامیت و یا عربیت باشد؛ چون هردو تفکر نظام‏های منطقوی را رد نموده و با آن تناقض دارند. (منبع: جریدۀ اردنی رأی)

تبصره:

 تنها اهل اردن نیست که چنین وضعیت دارند؛ بلکه تمام سرزمین‏های اسلامی همین‏گونه است. آن‌گونه كه از خبر فوق واضح است، وضعیت حاضر نتیجۀ توافق و پیمان سایکس-پیکو می‏باشد؛ پیمانی‌که به رهبریی انگلیس و همکاری عده‌ای از یهودیان، ترک‏ها و اعراب منجر به انهدام خلافت اسلامی گردید.

از بارز ترین عمال و مزدوران آن، ایمانویل قراصو است. او از اولین مووسسین حرکت جوانان ترک بود. او مسئول برانگیختن مردم و تحریک آن‏ها علیه سلطان و خلیفۀ مسلمانان بود. درست قبل از آمدن مصطفی کمال یهودی است؛ کسی‏که از دانشگاه نظامی در مانستر مقدونیه تحصیل کرده و در همانجا به فعالیت تخریبی‏اش علیه دولت اسلامی، بر حسب دستورات یهود و انگلیس و ماسون‏ها آغاز نموده بود که به جمع از صاحب منصبان معرفی شد و توانست جمعیت وطن را تأسیس کند.

شخصی دیگر بنام شریف حسین یاد می‏گردد؛ کسی‏که انقلاب را كه به انقلاب بزرگ عربی مسمى است، به راه انداخت. او كسي است ‏که اولین تیر را از کمان مسلمانان علیه مسلمانان رها نمود. او کسی است که عرب زبانان را از غیر آنان جدا ساخت و بین عرب و ترک و عجم حایل ساخت.

حالا بعد از این‏که کفار متوجه شده‌اند که امت مسلمه به سبب وضعیت بد خودِ کفار و دست کم گرفتن مسلمانان توسط غرب و مزدورانش رو به بیداری است، دست به طرح دسيسه‌ها زده و با برنامه‌هاى تازه و نقشه‏های جدید می‏خواهند که امت را از سیر کردن به مسیر تعالی گذشته باز دارند تا امت اسلامى زمین‌گیر گردیده، کفار بتوانند خون‏های‌شان را بمكند و ثروتی را که الله سبحانه وتعالی برای امت مسلمه ارزانی کرده است، به تاراج ببرند.

به غرب کافر و مزدوران گناهکارشان که از اِيل و فاميل خودمان اند، می‏گویم: آرزوی‌تان به خاک یکسان شد؛ چرا که الله سبحانه وتعالی این امت را دوباره به برکت حزب التحریر بیدار می‏سازد؛ حزبی‌که امت را متوجه خواهد ساخت که درد چیست و دوایش در کجاست. امت اسلامی را به طریق شریعت ارشاد نموده؛ طریقی‌که عظمت دوباره و عزت گذشتۀ مسلمانان را در بین امت‏های سرگردان که به فساد روبرو شده و این فساد بشریت را به فساد گرفتار نموده است، برای‌شان خواهد بخشید. این امت بسان گذشته‏اش دوباره زمام امور را در دست گرفته اسلام را به دیگران نیز حمل خواهد نموده تا باقی بشریت را از ظلم و وحشت سرمایه‏داری نجات بخشد. همان‏گونه که الله سبحانه وتعالی می‏فرماید:

﴿كُنتُمْ خَيْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاسِ تَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَتَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَتُؤْمِنُونَ بِاللَّهِ وَلَوْ آمَنَ أَهْلُ الْكِتَابِ لَكَانَ خَيْراً لَّهُم﴾

[آل عمران:110]

ترجمه:شما بهترین امتی هستید که برای مردم بیرون آورده شده است، به معروف امر می‏کنید و از منکر نهی می‏نمایید و به الله و روز آخرت ایمان دارید.

نويسنده: عبدالله عبدالرحمن

مترجم: عبدالقدیر مخلص 

ادامه مطلب...
Subscribe to this RSS feed

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه