چهارشنبه, ۲۴ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

راه‌اندازی کمپاین 25مین سال‌روز قتل‌عام صربستان در بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر: "قتل عام 25 ساله؛ درس‌هایی‌که باید از حادثۀ غم‌‌انگیز صربستان آموخت" Featured

(ترجمه)

به تاریخ 11هم جولای 1995، نیرو‌های صربی مسلمانان صربستان را در شهر بوسنیا محاصره و مورد هجوم قرار دادند که در نتیجه آن ده‌ها هزار مسلمان توسط ارتش ظالم صربی در منطقۀ شمال‌شرقی بوسنیا آواره شدند و این در حالی‌ بود که شهر توسط سازمان‌ملل (UN) "ساحه‌امن" تعیین شده بود و تحت حمایت آن قرار داشت. در همان روز‌های محاصره صربستان 8000 مرد و پسر‌های مسلمان توسط صرب‌ها به طور ظالمانه اعدام شدند. این حادثه بد‌ترین جنایت در خاک اروپایی‌ها بعد از جنگ جهانی دوم محسوب ‌می‌شود. بر علاوۀ قتل عام، 25000 الی 30000 زنان، اطفال و محاسن‌سفیدان مسلمان به خاطر مبارزه وحشیانۀ صرب‌ها برای پاک‌سازی نژاد مسلمانان از مرز‌های جمهوری صربستان از شهر اخراج گردیدند. سازمان‌ملل برای مسلمانان  صربستان وعدۀ حمایت و حفاظت داده بود؛ ولی آن وعده هرگز عملی نشد. آن‌ها وعده سپرده بودند که حملات صرب‌ها بالای مسلمانان را توسط ناتو (NATO) متوقف ‌می‌سازند، اما هرگز در میدان عمل تطبیق نشد.

در واقع، سازمان‌ملل نه تنها در جلو‌گیری از محاصره صربستان و قتل عام مردم آن ناکام ماند، بلکه مبارزین مسلمان بوسنیا را در شهر، خلع‌سلاح نمود و آن‌ها را در مقابله با دشمن ضعیف‌تر ساخت. در قریۀ پوتوکاری، ساحه امن دیگری سازمان‌ملل، ده‌ها هزار مسلمان صربستان که از پیش‌روِی سربازان‌صربی، از آن‌ها درخواست حفاظت نمودند، توسط قوای صرب‌ها که داخل منطقه شدند، متهم به تروریست‌های دهشت افگن گردیدند. آن‌ها صد‌ها مسلمان را به قتل رساندند، اطفال و نوزادان را سر بریدند و زنان و دختران بی‌شماری را مورد تجاوز قرار دادند. بیش‌تر این جنایت در مقابل چشمان ارتش سازمان‌ملل صورت گرفت که در توقف این جنایت ناکام ماندند.

از قتل عام وحشیانۀ صربستان 25 سال ‌می‌گذرد و قربانیان این حادثۀ غم‌انگیز خواهان عدالت از هزار‌ها سرباز صرب‌های‌ست که دردناک‌ترین جنایت را در مقابل آن‌ها و خانواده‌های شان انجام داده اند. اما این قربانیان امید خود را از دست داده اند که در مبارزه عدالت‌خواهی پیروز ‌می‌شوند و یا خیر؟ قتل عام صربستان یکی از ادنا‌ترین جنایاتِی‌ست که نیرو‌های صربی علیه مسلمانان در جنگ بوسنیا انجام دادند؛ با وجودی‌که دولت‌های جهان "مسلمان یا غیر مسلمان" مانند سنگ ساکت و صرف نظاره ‌می‌کردند. جنگ سه سالۀ بوسنیا که از سال 1992 شروع الی 1995 ختم گردید، واقعیتِ پاک‌سازی نژاد مسلمانان از صد‌ها شهر و قریه را به تصویر ‌می‌کشد، زیرا احزاب‌صربی در بوسنیا و حکومت جمهوری صربستان "سلوبودان میلوسویک" در تلاش عملی نمودن دید ملیت‌گرایانه برای ایجاد صربستان بزرگ با قلم‌روِ که صرف دارای نژاد صرب باشد در امتداد دریای "درینا" بودند.

ارتش آن‌ها به شکل سیستماتیک خانه‌ها را ویران و ده‌ها هزار مسلمان به شمول زنان و کهن‌سالان را زندانی، شکنجه و به شکل بی‌رحمانۀ آن‌ها را به قتل رساندند. در جریان جنگ 100 هزار تن کشته، 2.2 میلیون آواره و 50 هزار زنان و دختران مسلمان توسط نیرو‌های صربی مورد تجاوز قرار گرفتند که ازین جنایت بی‌رحمانه بسیاری از آن‌ها حمل برداشتند. هم‌چنان هزار‌ها مسلمان بوسنیا در کمپ‌های مرکزی صربستان زندانی و با شکنجه و گرسنگی به قتل رسیدند.

در سال‌های بعد از قتل عام صربستان، جهان وعده نمود که،" هرگز این جنایت دوباره تکرا نخواهد شد و در تاریخ معاصر باید از آن درس‌های را آموخت". اما، امروز ما تکرار حملات و جنایات جنگ بوسنیا و قتل عام آن را علیه مسلمانان در سراسر جهان به چشم سر مشاهده ‌می‌کنیم که در درجه و اندازه از جنایت صربستان پیشی گرفته است. هم‌چنان ما شاهد ضعف و هم‌دستی مداوم سازمان ملل در جنایات هستیم و هم‌چنان حکومت‌های غربی و به ظاهر اسلامی را مشاهده ‌می‌کنیم که در جنایات بی‌شماری علیه مسلمانان سوریه، میانمار، کشمیر، فلسطین، یمن، ترکستان شرقی و هند شریک اند.

برای یاد‌آوری از 25مین سال‌روز قتل عام صربستان؛ بخش زنان در دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر کمپاینی را تحت عنوان "قتل عام 25 ساله: درس‌های‌که باید از حادثۀ غم‌انگیز صربستان آموخت" به‌راه انداخته است تا درس‌های واقعی که از این حادثۀ اندوه‌ناک بشری ‌می‌توان آموخت را برجسته نماید و نشان دهد که زنجیرۀ قتل‌های عام ارثی که امت ما را متأثر و محزون ساخته است چگونه شکستانده می‌شود تا تاریخ آن را تکرار نکند. این کمپاین واضح خواهد ساخت که یاد‌‌آوری حوادث وحشیانۀ گذشته چگونه ما را کمک ‌می‌کند تا آینده خود را بهتر سازیم تا من‌حیث مسلمان در سرزمین‌های اسلامی به امنیت و عدالت واقعی رسیم. در واقع پیامبر صلی الله علیه و‌سلم فرموده است:

»لاَ يُلْدَغُ الْمُؤْمِنُ مِنْ جُحْرٍ وَاحِدٍ مَرَّتَيْنِ«

ترجمه: مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود.

برای تعقیب کمپاین به آدرس ذیل مراجعه نمائید:

http://www.hizb-ut-tahrir.info/en/index.php/hizbuttahrir/19753.html
https://www.facebook.com/WomenSharia/

نویسنده: داکتر نسرین نواز

رئیس بخش زنانِ دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

مترجم: عبدالله صالحی

ادامه مطلب...

تخریبِ نظم‌خانواده جنایت دیگری‌ست که مقامات‌فلسطینی به خاطر آن دریچه‌های سیدو را می‌زنند و دشمنی خویش را با اسلام افزایش می‌دهند!

  • نشر شده در لبنان

(ترجمه)

با وجودی‌که مردم فلسطین توافق سیداو را رد و سن ازدواجی‌که مقامات‌فلسطینی تصویب نموده بودند را قبول نکردند، در آن زمان مقامات‌فلسطینی از موقف خود عقب رفتند و صداهایی‌که خواهان تطبیق توافق سیداو بود، به دلیل قدرت صدای واقعی مردم فلسطین از شمال تا جنوب توسط مردان و زنان، خاموش گردید. آن زمان، شیطان آن‌ها شکست خورد؛ اما این بار با نشان دادن سر و جسم خود باز می‌گردد؛ ولی آن مانند خفاش می‌ماند که فقط از تاریکی شب می‌تواند بهره برد.

در زمانی‌که مردم فلسطین با تهدید بزرگ از طرف حاکمیت‌یهود مواجه اند که بر اساس معامله ظالمانۀ ترامپ می‌خواهند خاک فلسطین را مصادره نمایند و در حالت بحرانیِ ویروس واگیر کرونا؛ مقامات‌فلسطینی آگاهانه مرتکب جنایت شده و می‌خواهند لایحه حفاظت خوانده‌ها از خشونت را به امضا رسانند که در اولین خوانش به تاریخ 11/5/2020 افشا شد؛ در حالی‌که قانون‌اساسی معروف مقامات‌فلسطینی از وضع قوانین در غیاب شورای قوه مقننه، باز می‌دارد و تنها در حالت نیاز شدید می‌توانند قوانین را وضع کنند. لذا؛ همان نیاز شدید چیست که مقامات‌فلسطینی را وادار به پایمال نمودن قانون‌اساسی کرده و از تهدید بزرگ که مردم با آن روبرو است صرف نظر می‌کنند تا این لایحه را صادر و تصویب نمایند! آیا همین؛ حفاظت پسران، دختران و زنان مردم فلسطین است؟! و یا این همان نیرنگی‌ست برای تخریب خانواده‌ها تا این که یهود بتواند نفوذش را بالای کشور و مردم آن قوی سازد؟

برای توجیه این قانوان، مقامات فلسطینی، انجمن‌های سیداو و کمیته‌های آن‌ها تلاش دارند تا تصویر اصلی مردم فلسطین را تحریف و جامعه آن را من‌حیث جامعه مجرم، خشن و زنا‌کار به تصویر کشد. اما حقیقت آن است که مردم فلسطین مردم نجیب و با عفت اند، در حالی‌که این مقامات‌فلسطینی و جوامع تمویل شده و تربیه شده توسط دشمنان اسلام است که در میان مردم خباثت و فسق و فجور را ترویج می‌دهند و آن‌ها برنامه‌های را حمایت می‌کنند که جامعه و مسلمانان را از دین شان دور سازد.

هدف این قانون کاملاً واضح است که از طریق مقالات پیشنهاد، نظم‌خانواده‌ها را بر هم زده و مفکورۀ حفاظت (ولایه و قیامه) که از فوق هفت آسمان وحی شده است را از بین ببرد. از طریق این لایحه آن‌ها می‌خواهند که از ادای تکلیف حفاظت زنان، پسران و دختران توسط مردان، جلو‌گیری کنند. مطابق بر قوانین این لایحه هر نوع کلمات تأدیب‌آمیز شوهر بالای زن و یا یکی از پسران و دختران‌اش، جرم (خشونت روانی) پنداشته شده که جزای زندانی شدن سه‌ماه را در بر دارد و ضمناً جریمۀ نقدی هزار دینار اردن را نیز بپردازد.

این قانون نقض آزادی زنان و یا پسران و دختران را جرم همراه با جزا تعیین نموده است و این بدین معنی‌ست که شوهر اجازه ندارد تا خانم و یا دختر‌اش را از بیرون رفتن، اختلاط با مردان، نمایاندن اندام‌های برهنه، زنا، جماع با حیوانات و حتی ارتداد از دین اسلام ممانعت کند، زیرا توافق سیداو که این لایحه از آن سرچشمه گرفته است، آزادی عقیده، آزادی شخصی و آزادی داشتن روابط نامشروع را مشروعیت می‌دهد.

تحت قانون "جنایت تبعیض" که دارای جزای حبس برای مدت سه‌ماه توسط قانون تعیین شده است، تمام قواعد شرعی را برای زنان در بر می‌گیرد، از پوشیدن جلباب و چادر، قوانین میراث، حفاظت، طلاق، عدت وغیره موارد دیگر جنایت تبعیضی شمرده می‌شوند. برعلاوه موارد ذکر شده، اگر یک مرد نزد خانم‌اش در بستر خواب آمد و سپس خانم‌اش ادعا کند که وی مورد خشونت قرار گرفته است و شوهر بدون رضایت وی نزدیک‌اش شده، در آن صورت مرد برای مدت یک سال زندانی و جریمه خواهد گردید. آیا همین شیوۀ حفاظت خانواده هاست؟! و یا کلام الله سبحانه‌و‌تعالی خانواده‌ها را حفظ می‌کند؟

﴿ وَإِنْ خِفْتُمْ شِقَاقَ بَيْنِهِمَا فَابْعَثُوا حَكَمًا مِنْ أَهْلِهِ وَحَكَمًا مِنْ أَهْلِهَا إِنْ يُرِيدَا إِصْلَاحًا يُوَفِّقِ اللَّهُ بَيْنَهُمَا إِنَّ اللَّهَ كَانَ عَلِيمًا خَبِيرًا [نسا:35[

ترجمه: و اگر از جدایی و شکاف میان آن دو (همسر) بیم داشته باشید، یک داور از خانواده شوهر، و یک داور از خانواده زن انتخاب کنید (تا به کار آنان رسیدگی کنند). اگر این دو داور، تصمیم به اصلاح داشته باشند، خداوند به توافق آن‌ها کمک می‌کند؛ زیرا الله دانا و آگاه است (و از نیات همه با خبر است).

در ضمن بنا بر تصمیم این قانون، شخص‌متهم به حمله روانی، فیزیکی، اقتصادی و یا تبعیض از خانه‌اش بیرون کرده شده و برای مدت طولانی از دیدن و ملاقات خانواده و اطفال‌اش محروم می‌گردد، مگر بعد از سه‌ماه و در حضور پولیس تا زمانی‌که محکمه بررسی کند و بعد از سال‌ها، تصمیم بر رفع این قانون بگیرد!! هدف این قانون واضحاً برداشتن نظم‌خانواده و کاستن حیثیت، اعتبار و اختیار مردان در خانه‌هاست و هدف آن بی‌اعتبار ساختن مفکورۀ حفاظت (ولایه و قیامه) است که توسط شریعت واقعی تصریح شده است. و هدف آن کاشتن تخم نفاق و سرکشی در خانواده‌هاست تا آن را بی‌ارزش سازد، تا این که خانواده‌های ما مانند خانواده و جوامع غربی به مثل سنگ پراگنده و نا توان گردد و تنها زمانی متحد می‌شوند که در جای زنده‌گی خویش ساکن شوند.

ای مسلمانان! مطابق به توافق سیداو و لایحه معروف محافظت از خانواده، این فرمودۀ الله سبحانه وتعالی جرم است:

﴿ الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاء بِمَا فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ وَبِمَا أَنفَقُواْ مِنْ أَمْوَالِهِمْ فَالصَّالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِّلْغَيْبِ بِمَا حَفِظَ اللّهُ وَاللاَّتِي تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلاَ تَبْغُواْ عَلَيْهِنَّ سَبِيلاً إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيّاً كَبِيراً ]نسا:34[

ترجمه: مردان، سرپرست و نگهبان زنانند، بخاطر برتری‌هایی که الله (از نظر نظام اجتماع) برای بعضی نسبت به بعضی دیگر قرار داده است و بخاطر انفاق‌هایی که از اموال‌شان (در مورد زنان) می‌کنند. و زنان صالح، زنانی هستند که متواضع اند و در غیاب (همسر خود) اسرار و حقوق او را در مقابل حقوقی که الله برای آنان قرار داده، حفظ می‌کنند. و (امّا) آن دسته از زنان را که از سرکشی و مخالفت‌شان بیم دارید، پند و اندرز دهید. (و اگر مؤثر واقع نشد) در بستر از آن‌ها دوری نمایید و (اگر هیچ راهی جز شدت عمل، برای وادار کردن آن‌ها به انجام وظایف‌شان نبود) آن‌ها را تنبیه کنید. و اگر از شما پیروی کردند راهی برای تعدّی بر آن‌ها نجویید، (بدانید) الله، بلندمرتبه و بزرگ است (و قدرت او بالاترین قدرت‌هاست.)

و الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿ يُوصِيكُمُ اللَّهُ فِي أَوْلَادِكُمْ لِلذَّكَرِ مِثْلُ حَظِّ الْأُنْثَيَيْنِ ]نسا:11[

ترجمه: الله در باره فرزندان‌تان به شما سفارش می‌کند که سهم (میراث) پسر، به اندازه سهم دو دختر باشد.

نظر به قانون جنایت تبعیض، رهنمود پیامبر صلی الله علیه و‌سلم در تربیه اطفال برای ادای نماز نیز جرم و خشونت است. پیامبر صلی الله علیه و‌سلم فرموده است:

«مُرُوا أَبْنَاءَكُمْ بِالصَّلَاةِ لِسَبْعِ سِنِينَ، وَاضْرِبُوهُمْ عَلَيْهَا لِعَشْرِ سِنِينَ، وَفَرِّقُوا بَيْنَهُمْ فِي الْمَضَاجِعِ» (احمد)

ترجمه: اطفال خود را به نماز امر کنید هنگامی که آن‌ها به سن هفت سالگی رسیدند، و به خاطر عدم ادای نماز در سن ده سالگی آن‌ها را بزنید و بستر‌های خواب آن‌ها را (بچه‌ها و دختر‌ها) برای خواب جدا نمایید.

هم‌چنان این فرمودۀ پیامبر صلی الله علیه و‌سلم جرم و خشونت علیه آزادی تلقی می‌گردد.

...»أَيُّمَا امْرَأَةٍ نُكِحَتْ بِغَيْرِ إِذْنِ وَلِيِّهَا، فَنِكَاحُهَا بَاطِلٌ، فَنِكَاحُهَا بَاطِلٌ، فَنِكَاحُهَا بَاطِلٌ« (حاکم)

ترجمه: اگر کسی بدون رضایت ولی‌اش ازدواج کند، ازدواج‌اش باطل است، ازدواج‌اش باطل است، ازدواج‌اش باطل است.

لایحه "حفاظت" خانواده که مقامات، تلاش دارند تا تصویب گردد، ریشه آن را توافق منحوس سیداو شکل می‌دهد که توسط گزارش مقامات‌فلسطینی بدان اعتراف گردید که این قانون، مردم را مطیع احزاب بین‌المللی که با توافق سیدو در ارتباط اند، می‌سازد.

توافق سیدو همان توافقِ است که شما را از آن هشدار داده بودیم که با تطبیق شیوۀ زنده‌گی‌غربی در کشور، نظم‌خانواده‌ها را از هم می‌پاشد؛ در حالی‌که غرب در آتش تجربۀ چنین زنده‌گی شب و روز می‌سوزد. در جوامع‌غربی خانواده و یا شرف وجود ندارد و زنان مانند اجناس قابل‌دسترس و وسیلۀ برای خوش‌گذرانی و اعلان اجناس و خدمات استفاده می‌گردند. با علاقمندیِ که برای ارتکاب جرم علیه خانواده‌های شما دارند، این قانون نیاز دارد تا تمام وزارت خانه‌‌ها و مؤسسات، آن را قبول نماید و زنده‌گی‌غربی را انکشاف دهند. و در یکی از پیش نویس‌هایش نیاز است تا این فرهنگ‌غربی در نصاب‌تعلیمی/آموزشی، مکاتب/مدارس و پوهنتون‌ها/دانشگاه‌ها در جواب به دشمنان این امت، من‌حیث دشمن‌اسلام معرفی گردد، در واقع این لایحه محرک علیه اسلام بوده و هدف آن از بین بردن نظم‌خانواده‌ها و اطفال ما، دور کردن آن‌ها از دین و ارزش‌های عالی اسلام است. 

دین حقیقیِ ما، ثبات و نظم‌خانواده‌ها، پسران، دختران، مادران و پدران را به شکل بهتر آن حفظ نموده است که این کار باعث قهر و غضب کفار گردیده است، لهذا؛ آن‌ها با تمام وسایل، نوکران، و مووسسات‌شان که برای شیوۀ زنده‌گانی غیر‌اخلاقی غربی دعوت می‌کنند، با ما مبارزه نمودند. تمام این موارد در حقیقت زهر است که ادعا می‌کنند و می‌خواهند که زنان و اعضای خانواده را حفاظت نمایند. در واقع آن‌ها واقعاً مصداق این فرمودۀ الله سبحانه‌و‌تعالی قرار دارند.

﴿أَفَمَنْ كَانَ عَلَى بَيِّنَةٍ مِنْ رَبِّهِ كَمَنْ زُيِّنَ لَهُ سُوءُ عَمَلِهِ وَاتَّبَعُوا أَهْوَاءَهُمْ﴾ ]محمد:13[

ترجمه: آیا کسی‌که دلیل روشنی از سوی پروردگارش دارد، همانند کسی‌ست که زشتی اعمال‌اش در نظرش آراسته شده و از هوای نفس‌شان پیروی می‌کنند؟!

ای مردم سرزمین مقدس! قدرت در دستان شماست، زیرا شما کسانی هستید که در مقابل "قانون بیمه" ایستادید و آن لغو شد. شما کسانی بودید که در برابر تصمیمِ سپردن ملکیت زمین صحابه تمیم الداری رضی الله عنه برای روس‌ها، مقابله کردید و آن را شکست دادید و شما کسانی بودید که مساجد را بعد از مسدود شدن شان باز کردید. شما با یاری و توفیق الله سبحانه‌و‌تعالی می‌توانید تا در مقابل مقامات‌فلسطینی ایستاده و از تصویب لایحه حفاظت خانواده و امثال آن که از منبع مرگ‌بار توافق سیداو سر چشمه می‌گیرند، جلو‌گیری کنید. لذا، خانه‌های خویش را قبل از این که مقامات، آن را در دروازه‌های سیداو قربانی کنند و در دشمنی با اسلام نزدیک‌تر شوند، نجات دهید. پسر‌ها، دختر‌ها و خانواده‌های خود را نجات دهید قبل از این که غم و اندوه هیچ سودی نبخشد. کسی‌که سرزمین مقدس فلسطین را ترک کند و خون پاک مردم ‌ را بریزد و کسی که دستان خود را در دستان یهود بگذارد، برایش مشکلِ نخواهد بود تا عزت شما را برای خوشنودی دشمنان تان بفروشد. از منافقینِ آگاه باشید که برای این قانون مباحثه می‌کنند، ازین که بقای شیطان قابل مباحثه نیست، پس باید به طور کامل از بین رود و چیزی‌که خانواده‌های مارا حفاظت و مراقبت می‌کند، تنها اسلام و قوانین شرعی‌ست. لذا موقفی‌ را اختیار نمایید که خالق تان را راضی کند و خانواده‌های خود را حفظ کنید، در دین خویش قوی باشید و اجازه ندهید که خانواده‌های شما بی‌عزب و بی‌آبرو گردند. زیرا شما مردم این سرزمین مقدس هستید و شما تصمیم نهایی بالای هر موضوع را می‌گیرید و بدانید که عاقبت و پیروزی ا‌ز متقیان است و نصرت الله سبحانه‌و‌تعالی نزدیک است.

پیامبر صلی الله علیه و‌سلم مژدۀ خلافت بر منهچ نبوت را برای ما داده است که دین را دوباره احیا خواهد نمود، از عزت و حرمت مسلمین پاسداری خواهد نمود، از ظلم کفار جلو‌گیری خواهد نمود و دست شیطان صفتان و خائینان را کوتاه خواهد نمود و تحت سایۀ آن خیر امت محمد صلی الله علیه و‌سلم به شکل بهتر آن نمایان خواهد شد. در اخیر شما را به این فرمودۀ الله سبحانه‌وتعالی فرا می‌خوانیم.

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَاراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلَائِكَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا يَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَيَفْعَلُونَ مَا يُؤْمَرُونَ﴾ ]تحریم:6[

ترجمه: ای کسانی‌که کافر شده‌اید امروز عذرخواهی نکنید، چرا که تنها به اعمال‌تان جزا داده می‌شوید.

حزب‌التحریر-ولایه لبنان

مترجم: عبدالله صالحی

ادامه مطلب...

کشمیر اشغالی، انتظار خلافت راشده‌ای را دارد که با اقدام نظامی بر آزادسازی آن پاسخ‌گوی اشک‌های اطفال می‌باشد

(ترجمه)

به تاریخ 1 جولای/ژوئیه سال 2020م، اعتراضات در کشمیر اشغالی؛ پس از آن آغاز شد که سربازان دولت هندو یک مسلمان نسبتأ مسن را به شهادت رسانده و جسدش را از ماشین/موترش در شهر سوپور بیرون کشیدند. از نواسه‌ی سه‌ساله‌ی وی که در سفر همراهش بود، تصویری گرفته شد که بر فراز سینه‌ی پدر بزرگ مرده‌اش نشسته بود. این تصویر، خشم گستردۀ مسلمانان دردمند پاکستان را در خصوص زخم کشمیر اشغالی که بر پیکر امت اسلامی سرایت کرده است، بر انگیخت.


ای مردم مسلمان پاکستان!

آن‌چه که باعث درد و رنج ما گردیده، نبود سپر ما؛ یعنی خلافت اسلامی بر منهج نبوت و موجودیت حاکمانی است که ضلالت و گمراهی را اتخاذ می‌کنند. از 5 آگوست 2019م، بدین‌سو، مشرکین کثیف بت‌پرست دولت هندو در برابر برادران و خواهران مسلمان ما در کشمیر اشغالی آتش جنگ را شعله‌ور ساخته و به زور آن را تحت تصرف خود قرار داده‌اند. آن‌ها به ضرب گلوله‌ها مسلمانان کشمیر را كور، معیوب و به قتل می‌رسانند. کاملاً واضح است که حاکمان فعلی ما هرگز برای تأمین حرمت‌های ما خود را تکان نخواهند داد. درعوض، آن‌ها در پشت درخواست‌ها و توییت‌های "جامعۀ بین‌المللی" خود را پنهان می‌کنند؛ درحالی‌که جامعۀ مذکور به بتی از سنگ می‌ماند که نه حرف از دهان‌اش بیرون می‌شود و نه هم از جای تکان می‌خورد تا در قضایای مربوطه برای ما مفید تمام شود. برعکس، این سازمان ملل متحد است که قاطعانه از هر کشوری‌که حرمت مسلمانان را یا با زبان و یا هم با اقدام عملی زیر پا کند؛ صرف نظر از این‌که این کشور به چه میزان کوچک باشد، حمایت و پشتیبانی می‌کند.

بی‌گمان این تنها خلافت اسلامی است که دست دشمنان ما را کوتاه می‌کند. زیرا با حمایت و پاس‌داری نیروهای شما که زندگی‌شان را با بهشتی‌که الله سبحانه‌وتعالی برای صالحین و مخلصین آماده کرده، معاوضه می‌کنند؛ قطعاً به حرمت‌های امت اسلامی تجاوز صورت نمی‌گیرد. نقض مقدسات اسلام، اعلان جنگ علیه اسلام است که برای آن امام (خلیفه) با هدایت درست باید نیروها، موشک‌ها و امکانات جنگی خود را بسیج کند تا دشمن هرگز فکر آسیب رساندن به مسلمانان را نکند. رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«إِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ» (مسلم)

ترجمه: امام (خلیفه) سپری است که ورای آن جنگ می‌شود و به او پناه برده می‌شود.

هنگامی‌که یهودیان بنی قینقاع حرمت یک زن مسلمان را در بازارشان زیر پاکردند، رسول الله صلی الله علیه وسلم به عنوان نخستین و بهترین امام مسلمانان، نیروی‌های نظامی را برای بیرون راندن یهودیان بنی قینقاع از مدینۀ منوره بسیج کرد. با پیروی از سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم متعاقباً تمام امامان (خلفای اسلامی) یکی پی دیگری از طریق آن‌چه که الله سبحانه‌وتعالی نازل فرموده به عنوان سپر امت عمل نمودند. روی این ملحوظ، هنگامی‌که یک زن مسلمان مورد سوء استفاده رومی‌ها قرار گرفت، خود خلیفه نیروهای نظامی را برای مجازات عاملان این عمل رهبری می‌کرد و منجر به فتح عموریه شد. به همین ترتیب، ظلم و ستم مسلمانان حجّاج، توسط راجا ظاهر پدر بزرگ مودى با شمشیرهای ارتش محمد بن قاسم روبه‌رو شد.


ای نیروهای مسلح مسلمانان پاکستان!

مسلمانان کشمیر اشغالی در مقاومت خود در برابر نیروهای اشغال‌گر هندو صبورانه عمل می‌کنند. آن‌ها منتظر جامعۀ بین‌المللی نیستند که ده‌ها سال به آن‌ها خیانت کرده است؛ بلکه انتظار شما فرزندان خالد بن ولید رضی الله تعالی عنه، صلاح الدین ایوبی و محمد بن قاسم (رحمهم الله) را دارند که آن‌ها را آزاد خواهید کرد. فلهذا، همین اکنون برای احیای خلافت راشده بر منهج نبوت تلاش نموده و آن را نصرت دهید تا به شما دستور داده شود که در پاسخ به فریادهای مظلومان، بدون تأخیر بیش‌تر، به سمت سرناگر حرکت کنید. به حزب‌التحریر تحت رهبری امیر آن، شیخ عطاء بن خلیل ابوالرشته پیوسته و آن را نصرت دهید تا سرانجام به رهبری مردان باایمان هدایت شوید که شما را در رسیدن به پیروزی و شهادت هدایت می‌کنند.


دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان
مترجم: غلام یحیی تلاش  

ادامه مطلب...

وقتِ تمدن غرب به قصر خانواده نفوذ می‌کند، لازم است سیکولاریزم فوراً رد شود و باید خلافت برپا شود

  • نشر شده در سودان

(ترجمه)

لینا الشیخ، وزیر کار و توسعه اجتماعی، تصدیق کرد که وزارت او با ایجاد واحدی، مبارزه با خشونت علیه زنان را جهت بهبود وضعیت آنان در سودان در اولویت‌های کاری خود قرار داده است تا از عزت و کرامت آن‌ها حفاظت صورت گیرد. وزیر لینا الشیخ هم‌چنان از تکمیل تصویب سند اقدامات مربوط به پرداختن به خشونت‌های مبتنی بر جنسیت در سودان تأیید کرده و خاطرنشان کرد که وزارت مذکور جهت دریافت گزارش‌های مبنی بر خشونت خانگی در هماهنگی با واحد حفاظت از کودک و خانواده توسط پلیس و دادسرای تخصصی بر مبنای خدمات ارزندۀ روان‌شناختی، اجتماعی، درمانی و حقوقی با معیارات بین‌المللی در نظر گرفته است. (منبع: سونا 19/06/2020)

امر اسفبار این است که وزرای دولت انتقالی در غرب زندگی کرده و فساد، بی‌بندباری و  زوال اجتماعی را به چشم خود دیده اند.... ولی با این حال می‌خواهند در روشنایی قوانینی‌که اهداف و مقاصد آن ریشه در تمدن غربی دارد؛ برای ما وعدۀ حمایت از زندگی گویا مناسب دهند! هم‌چنین عجیب این‌که بسیاری از كشو‌رهای غربی پس از آن‌كه متوجه شدند آسیب جدی كه اندیشه‌های فمینیستی به ساختار خانواده وارد كرده است، خواستند تا قوانین خود را پس از آسیب‌های جدی به جامعه اصلاح نمایند تا اهمیت نقش زنان را بازگردانند و این امر منجر به کاهشِ تولید نسل شده است؛ در حالی‌که دولت‌ها و سازمان‌های سودان هم‌چنان به سمت یک تجربه فاجعه‌آمیز اجتماعی غربی، تدوین قوانین و طرح پالیسی/سیاست‌گذاری‌های مبتنی بر عقاید مزخرف غربی تلاش می‌کنند! آن‌ها  به طرز پوچی مدعی نشانۀ پیش‌رفت اند و این‌که زندگی شایسته‌ای را برای زنان فراهم می‌کنند؛ در حالی‌که باید به این عقاید مسموم  پس از آن‌که در غرب ناکارایی آن را اثبات کردند، پشت پا می‌زندند و آن را از ریشه و اساس آن رد می‌کردند!!

نماینده‌ی سازمان ملل هرگز  خواب این را نمی‌دید که در جایگاه رسانه‌های رسمی در سرزمینی از سرزمین‌های اسلامی چهارزانو بزند و در قانون گذاری‌هایی‌که مرتبط به مسائل اجتماعی بوده، بنا بر حساسیتش اشتراک نموده باشد!! اما این امر با توجه به دوره انتقالی رخ داد که با تحمیل ارزش‌هایی‌که برای جامعه ما بیگانه است، به دور از میراث فرهنگی ما، تلاش‌هایش برای سیکولار سازی جامعه، مانند مبارزه با خشونت علیه زنان، خشونت مبتنی بر جنسیت و خشونت جنسی را در سودان تشدید کرده است. این مفاهیم پنهان شده ‌که باعث ایجاد "سم در چربی" می‌شود، فقط در دستور کار جهانی‌سازی جامعه و تکه‌تکه کردن خانواده همان‌طور که در غرب اتفاق افتاد، قرار می‌گیرد که این امر یک وسیلۀ غربی است که اصلاً به مشکلات واقعی زنان در ارتباطی ندارد.

بناءً، اخذ هرگونه اقدامات قانونی، قضایی و اداری ابلاغ شده توسط وزیر به این معناست که کلیه نظم خانوادگی بر مبنای مقررات اسلامی کنار رفته، ارزش‌های مبتنی بر قوانین بشری بدیل آن گردد. با حمایت از جایگاه و موقف زنان و اطفال و بد جلوه دادن و زیر سوال بردن قیمومت شوهران و پدران بر بالای آن‌ها نظم خانوادگی از هم می‌پاشد. هم‌چنان میکانیزم‌های روی کار می‌آید که باعث می‌گردد خانواده کار برد عملی اش را از طریق به چالش کشاندن سرپرستی مرد (قوامه) و هم‌سطح قرار دادن زن در جهت کار و توسعه با مرد مسئولیت مادری از بین رفته و نظم خانوادگی خراب شود.

درک مسئلۀ خشونت علیه جنسیت بیانگر فکر خیالی یک فرد بیمار است که می‌خواهد جامعه را به سوی تباهی کشانده به شکل بسیار جدی با اغفال وجود خشونت وحدت خانودادگی را آسیب برساند؛ زیرا چشم انداز فردگرایانه سیکولار همیشه در صدد آن است که چه چیزی برای آرزوهای انسانی خوب است؛ در حالی‌که احساسات  به دور از ارزش‌ها و آرمان‌هاست. اتخاذ مدل غربی كه مملو از تحریفات می‌باشد، منجر به آن شده است که مردم از هر لحظه زندگی اسفبارشان كه از آزادی‌ بی‌مورد لبریز شده است، رنج می‌برند که نتیجه نگرانی‌ها از خشونت منجر به خودكشی می‌شود.

ای اهل سودان! عقل و بصیرت برای شما لازم می‌سازد قبل از این‌که تیشه به ریشۀ خود بزنید، در مورد نتایجی کاوش نمایید که جامعه به آن دست پیدا می‌کند. هم‌چنان در مورد اوضاع و حالات کشورهای فکر کنید که به خط مش غرب پا گذاشتند. با فاسد کردن جامعه توسط افکار چرکین غرب به چه میزان فرو رفتید! آیا خانواده‌ها از هم نپاشیدند و میزان طلاق و جدایی افزایش نیافته است، تا جایی‌که سطح خشونت‌های خانوادگی بالا رفته و تمام اعضای خانواده را متأثر ساخته و وحدت خانوادگی را از تهداب ویران کرده است؟

ای زنان مسلمان در سودان! این جعل‌ها و دروغ‌های بدخواهانه ارتقاء سطح زندگی زنان را هدف قرار نمی‌دهد؛ بلکه جهانی‌سازی تمدن سرمایه‌داری غربی است که فقط ارزش‌های مادی را آن‌گونه که هیلاری کلینتون اظهار می‌کند: «محدودیت‌ها بر مشارکت اقتصادی زنان رشد اقتصادی و درامد فراوانی را در هر منطقه‌ای از جهان را برای ما فراهم می‌کند.» در نظر می‌گیرد. کپیتالیزم ایدئولوژی است که مرتباً ایجاد ثروت را بالاتر از سایر نیازها و ارزش‌های مهم انسانی قرار می‌دهد.

ای مسلمانان! دست‌های مداخله‌گر را قطعاً توان جلوگیری از اعتقادات، انسجام خانوادگی و پاکی اندیشه‌های جامعه ما نیست؛ مگر با ریشه‌کن ساختن این رژیم‌های فاسد و برپا کردن دولت خلافت راشده بر منهج نبوت که عنقریب تأسیس خواهد شد و پیوسته نهال خیر و پاکی را غرس و دروازه‌های شرارت و ظلم را مسدود خواهد کرد و زنان و خانواده‌ها را با شریعت الله سبحانه‌وتعالی از شر آن‌چه که موجب خرابی و بدبختی می‌گردد، محافظت خواهد کرد.

سخنگوی رسمی بخش زنان حزب‌التحریر-ولایه سودان

مترجم: ارسلان مبارز

ادامه مطلب...

رنج‌های سیاه‌پوست‌ها، شکست سرمایه‌داری و فساد اتحاد ملی را نشان می‌دهد

صحنۀ غم‌ناک یک ویدیو که نشان می‌دهد یک پُلیس سنگین وزن بر سینۀ یک مرد سیاه‌پوست فشار می‌دهد، در فضای مجازی به سرعت پخش شد. در این ویدیو مرد سیاه‌پوست پیوسته تکرار می‌کند که: «نمی‌توانم نفس بکشم، لطفاً مرا نکُشید!»؛ بدیهی است که این اولین واقعۀ آمریکا نیست و آخرین هم نخواهد بود؛ آن‌هم در کشوری‌که نظام آن بر پایه تمدن فاسدی برپاست که به انسان از عینکی دودی دیده می‌شود که گاهی به شکل یک ابزار و گاهی به شکل یک حیوان و یا بدتر از حیوان می‌نگرند. این نشان‌دهندۀ تمدن سرمایه‌داری و نظام درهم شکسته آن است.
از این نظام فاسد چنین مشکلاتی بعید نیست؛ بلکه فجیع‌تر از این‌ها انتظار می‌رود. این نظام عامل اصلی بدبختی فعلی بشریت است؛ از برافروختن شعله‌های جنگ گرفته تا استعمار کشورها، نابودی کشاورزی و نسل و ناله‌ها، فریادهای بیوه‌ها و یتیمان... به خاطر همین، از آمریکایی‌که خود را ابر قدرت دنیا می‌داند چنین چیزی دور از انتظار نیست. باوجود پیش‌رفت تکنالوژی/فن‌آوری بازهم مشکلات سیاه‌پوست‌ها ادامه دارد و حتی این نژادپرستی‌ها، بر قوانین این کشور نیز سایه افکنده است؛ درحالی‌که قوانین نژادپرستانه یکی دو سال قبل لغو شد؛ اما بازهم از افکار و مغزهای مردم پاک نشده است؛ چرا که نظام دولتی، در پی غرس چنین افکاری در میان شهروندان خویش است، به خاطر همین نه تنها سیاه‌پوست‌ها؛ بلکه هرکسی که با آن‌ها اختلاف دارد؛ از مسلمانان گرفته تا عرب‌ها، آسیایی‌ها وغیره مورد تحقیر قرار می‌گیرند.
صرف نظر از این واقعه، همیشه چنین اتفاقاتی تکرار می‌شود، شاید این یازدهمین حادثۀ قتل سیاه‌پوست‌های در آمریکا است که از داکتر گرفته تا محصلین طب هیچ‌کس از آن در امان نیست؛ آن‌هم به خاطر چیزهای ساده و ناچیزی؛ مانند: قتل یک زن به خاطر یک تخلف ترافیکی ساده، قتل مردی‌که از او خواسته شد که بایستد وغیره. شما را به خدا قسم! گناه این مقتولین بی‌گناه چیست؟ تقصیر فرزندانی‌که یتیم شدند، زنانی‌که بیوه شدند و یا خویشاوندانی‌که قلب‌های‌شان شکست، چیست؟ و یا گناه این جهان چیست که در آتش سرمایه‌داری می‌سوزد و همواره در حال رنج بردن است؟!
به‌هرحال،‌ توهین‌ها و جنگ‌های نژادپرستانه افزایش یافته است و این همان راه حل ترامپ، پرچم‌دار نژادپرست‌هاست که بر اساس خواهشات سفید پوستانی‌که توسط آن‌ها به حکومت رسیده است عمل کرده و به محض برنده شدنش، به اوباما یورش برده و خواهان بازگشت‌اش به کینیا، سرزمین پدری‌اش شده و تذکرۀ وی را نیز زیر سوال برد. هم‌چنین حملاتی را به مهاجرین و مسلمان‌ها آغاز کرد که همۀ این‌ها در کشوری است که خود را سردم‌دار برابری و آزادی در جهان می‌داند.
از این زاویه، سوالم را متوجه کسانی می‌کنم که تحت تأثیر فرهنگ غربی و آمریکائی قرار گرفته و بدون اطلاع، تمجید و تعریف‌شان را می‌کنند: چرا چنین اتفاق‌ها، در کشوری رخ می‌دهد که زادگاه سازمان‌های حقوق بشری و کمک‌های انسانی است؟ در کشوری‌که خود را مسئول هر انسانی در هر نقطۀ دنیا می‌دانند؟ در کشوری‌که خویش را نعوذ باالله در مقام خدا قرار داده و قانون وضع می‌کند؟
جواب واضح است و آن این‌که نظام سرمایه‌داری و وحدت ملی برای مردم خویش نیز بی‌فایده بوده، چه برسد برای مردم جهان؛ چرا که این پیوند فاسد شایستگی این را ندارد که مردم را با هم جمع کند؛ جز این‌که رسانه‌های گمراه‌کننده، آن‌ها را به شکل فرشته‌هائی برای ما نمودار کرده که در بهشت زندگی می‌کنند. در حقیقت این رسانه‌های پر زرق و برق تصویر زشت پشت پردۀ دولت را مخفی کرده، دولتی‌که شایستگی مراقبت از گله‌های شتران را ندارد، چه برسد به حکومت‌داری بالای مردمی‌که هنوز هم احساس اخوت در وجودشان وجود دارد. علی‌رغم فراگیر شدن بیماری کرونا در کشوری‌که مبتلاشدگان به آن 1.76 میلیون نفر است، شهرها قیام کرده و کاخ سفید را برعلاوه این‌که حکومت تلاش کرد بازهم بسته شد. ترامپ معترضین را لندغر خوانده و آن‌ها را تهدید به تیراندازی کرد.
آیا شما احساس نمی‌کنید که مردم آمریکا و حتی تمام دنیا به نظام اسلام احتیاج دارند؟ آیا احساس نمی‌کنید که تمام بشریت نیازمند نظامی است که به همۀ انسان‌ها احترام قائل است‌ و فرقی بین سیاه و سفید نمی‌گذارد، نظامی‌که مودت و دوستی را بین مردم پخش کرده و آن‌ها را به از خود گذشتگی تشویق می‌کند. این نظام تنها نجات‌دهنده بشریت بوده که بزرگ‌ترین مانع آن نیز همین ستم‌گران، از ترامپ گرفته تا دیگر سرکشان می‌باشد. اما روزی‌که دولت خلافت بیاید نزدیک است، دولتی‌که در پی حل مشکلات مردم است، به خواست خدا (ما قومی هستیم که خدا ما را فرستاده تا بندگان را از عبادت بندگان به عبادت خدای بندگان، از تنگی دنیا به وسعت و فراخی دنیا و آخرت و از ظلم ادیان به عدالت اسلام فراخوانیم.)
ای مسلمانان! بکوشید تا همراه کسانی باشید که در پی اعلای پرچم حق، برای همه‌گیر شدن عدالت، با تطبیق اسلام در دولت خلافت راشده دومی، استوار بر منهج نبوی هستند.
﴿لَقَدْ أرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَیِّنَاتِ وَأنْزَلْنَا مَعَهُمُ الْکِتَابَ وَالْمِیْزَانَ لِیَقُوْمَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ﴾
ترجمه: به راستی‌که پیامبران را با نشانه فرستادیم و همراه‌شان کتاب و قوانین فرستادیم تا در میان مردم عدالت را برپا دارند.
انجنیر بکری آدم – ام درمان

ادامه مطلب...

کوتایی حکام مسلمانان در حق ترکستان شرقی؛ دولت خلافت راشده یگانه راه‌حل برای نجات آن از اشغال بیگانگان!

خبر
روزنامۀ اوبزیرفر: چرا سرزمین‌های اسلامی در برابر حوادث ناگواری‌که برای اویغور پیش می‌آید، سکوت اختیار می‌کنند؟ (منبع: عربی 21)
تبصره
در ترکستان شرقی مسلمانان از سوی چینی‌های کافر فقط به خاطر این‌که می‌گویند پروردگار ما الله است؛ سخت مورد آزار و شکنجۀ قرار می‌گیرند! در این گزارش آمده است که چینی‌ها زنان مسلمانان را مجبور به سقط جنین می‌نمایند و یا هم از  باردار شدن آن‌ها جلوگیری می‌کنند و در صورتی‌که زنان مسلمان از دستورشان سرپیچی نمایند، به بازداشتگاه‌های سیاسی فرستاده می‌شوند! و نیز چینی‌ها اطفال مسلمانان را از مادران‌‌شان جدا نموده و آن‌ها را در مکاتب و مدارس چینی نگهداری می‌کنند تا ثقافت کفری را دور از خانواده‌های‌شان آموزش ببینند!
حکام مسلمانان به خاطر منافع تجارتی‌شان با چین کافر و ملحد در حق ترکستان شرقی کوتایی می‌کنند. این حکام خائن فراموش کرده‌اند که منافع‌شان در روزی‌که پشیمانی سودی ندارد، (روزقیامت) هرگز برای‌شان سودی نخواهد بخشید! الله متعال در کتاب مجیدش چنین می‌فرماید:
﴿ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا عَدُوِّي وَعَدُوَّكُمْ أَوْلِيَاءَ تُلْقُونَ إِلَيْهِم بِالْمَوَدَّةِ وَقَدْ كَفَرُوا بِمَا جَاءَكُم مِّنَ الْحَقِّ يُخْرِجُونَ الرَّسُولَ وَإِيَّاكُمْ أَن تُؤْمِنُوا بِاللَّهِ رَبِّكُمْ إِن كُنتُمْ خَرَجْتُمْ جِهَاداً فِي سَبِيلِي وَابْتِغَاءَ مَرْضَاتِي تُسِرُّونَ إِلَيْهِم بِالْمَوَدَّةِ وَأَنَا أَعْلَمُ بِمَا أَخْفَيْتُمْ وَمَا أَعْلَنتُمْ وَمَن يَفْعَلْهُ مِنكُمْ فَقَدْ ضَلَّ سَوَاءَ السَّبِيلِ﴾ [ممتحنه: 1]
ترجمه: ای مومنان! دشمنان من و دشمنان خویش را به دوستی نگیرید. شما نسبت بدی‌شان محبت می‌کنید و مودت می‌ورزید، درحالی‌که آنان به حق و حقیقتی که برای شما آمده است ایمان ندارند. آن‌ها رسول الله و شما را به خاطر ایمان آوردن‌تان به الله که پروردگارتان است (از شهر و دیار) بیرون می‌رانند. اگر شما برای جهاد در راه من و طلب خوشنودیم (هجرت کرده اید و از زادگاه خویش) بیرون آمده اید (با ایشان پیوند دوستی برقرار نسازید). در نهان با آنان دوستی می‌کنید، در حالی‌که من نسبت به هر آن‌چه که پنهان می‌دارید یا آشکار می‌سازید (از همگان) مطلع‌تر و آگاه‌تر هستم. هرکس از شما چنین کاری را بکند، پس به راستی که از راه راست منحرف گشته است.
ترکستان شرقی فقط نیازمند دولت خلافت راشده بر منهج نبوت می‌باشد که برای آزادسازی آن از اشغال کفار، لشکریان زیاد و فعالی را آماده می‌سازد. رسول الله صلی الله علیه و سلم فرمودند:
«إِنَّمَا الإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»
ترجمه: امام (مسلمانان) به مثابه سپری است که از پشتش جنگیده می‌شود (با کفار) و به واسطه آن (مسلمانان از گزند دشمن) محفوظ نگهداشته می‌شود.
ای سربازان مخلص لشکرهای مسلمانان! حزب‌التحریر شما را به سوی سقوط دادن این حکام خائن و به سوی برپایی خلافت راشده بر منهج نبوت فرا می‌خواند و از شما می‌خواهد تا با امیر آن، عطاء بن خلیل أبوالرشته عالم فرزانه و جلیل‌القدر و خلیفۀ راشده بیعت نمایید تا شما را به طرف آزاد نمودن ترکستان شرقی رهبری نماید، پس او را یاری رسانید تا در هر دو دنیا سعادتمند شوید. الله متعال می‌فرماید:
﴿ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَجِيبُواْ لِلّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُم لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ﴾ [انفال: 24]
ترجمه: ای مومنان! فرمان الله و پیامبرش را زمانی‌که شما را به سوی چیزی دعوت کند که به شما زندگی (دنیوی و اخروی) بخشد بپذیرید و بدانید که الله میان انسان و دل او جدائی می‌اندازد (و می‌تواند انسان را از رسیدن به خواسته‌های دلش باز دارد و او را بمیراند و نگذارد عمر طولانی داشته باشد که مهم‌ترین آرزوی دل هر انسانی است)، و بدانید که همه تان در پیشگاه الله سبحانه و تعالی گرد آورده می‌شوید (و به حساب و کتاب تان رسیدگی می‌گردد).
نویسنده: عبدالعزیز المنیس
مترجم: محمد "مزمل"

ادامه مطلب...

آیا سازمان‌های بین‌المللی و دولتی متلاشی خواهند شد؟!

  • نشر شده در سیاسی

(ترجمه)
دولت‌های ایدیولوژیک افکار و مفاهیم خود را به عنوان قوانین و نظام برمی‌گزینند. بر این بسنده نمی‌کنند که تنها این ایدیولوژی، قوانین و مقررات اساسی‌که از آن سرچشمه می‌گیرد، در داخل دولت باشد؛ بلکه حتی اکثراً با توجه به واقعیت قدرت دولت ایدیولوژیک، این ایدیولوژی از جغرافیای آن فراتر می‌رود، این دولت‌ها بدین‌ترتیب قوانین و افکار خویش را بر مقتضای مصلحت خویش بر دیگران تحمیل می‌کنند. این مسیر طبیعی دولت‌ها، ملت‌ها و امت‌های ایدیولوژیک می‌باشد؛ به گونۀ مثال: دولت خلافت بیش‌تر از ده قرن دولت نخست در جهان بود، رقیب واقعی نداشت که بتواند حریف آن شود؛ حتی هرازگاهی‌که اگر دچار مشکلات می‌شد، بسیار به طول نمی‌انجامید، مشکلات‌اش حل می‌شد. بسا اوقات در میدان نبرد، دشمن بر وی غالب می‌شد؛ اما در نهایت پیروزی نهایی‌ از آن دولت خلافت بود. از آن‌جایی‌که یک دولت ایدیولوژیک بود، قوانین خویش را بر خشکه و دریا حکم فرما ساخته بود.
تا زمانی‌که دولت خلافت دولت برتر جهان بود، وضعیت نظم جهانی بر همین منوال ادامه داشت؛ تا این‌که دولت‌های استعماری بر دولت خلافت دست درازی نموده و در نتیجه آن را سرنگون، قوانین و مقررات خویش را با گستردگی  بر مسلمانان تحمیل ساختند. اندکی پیش از فروپاشی خلافت، نظم جهانی در دست فرانسه و انگلیس بود و یا حداقل می‌توان گفت که این دو دولت، بارزترین دولت‌‌‌‌‌ها از لحاظ موقعیت بین‌المللی بودند؛ علی‌رغم این‌که نمی‌توان حضور دولت‌های قدرت‌مندی؛ مانند: روسیه و آمریکا را در آن زمان نادیده گرفت.
وضعیت هم‌چنان ادامه داشت تا این‌که پس از جنگ جهانی دوم برای امریکا فرصتی ایجاد شد، تا سرنوشت نظم جهانی را در دست گیرد. امریکا بدین‌منظور سازمان‌ها و نهاد‌های بین‌المللی را ایجاد کرد، سازما‎ن‌هایی‌که در واقع مؤسسات امریکایی بودند که در ظاهر، بین‌المللی عنوان شده بودند، اندکی پس از جنگ جهانی دوم بانک و صندوق بین‌المللی پول تأسیس و آمریکا به عنوان تنها ابرقدرت در جهان  ظهور کرد؛ به ویژه پس از پیمان «برتون وودز» که مقدمه‌ای برای تدوین نظم بین‌المللی به رهبری آمریکا بود.
پس بعد از گذشت دو سال، آمریكا از طریق آن‌چه «پروژۀ مارشال» نامیده می‌شود، بازسازی آن‌چه را که در اثر جنگ در اروپا نابود شده بود، عهده دار شد؛ پروژه‌ای‌که در واقع برای شركت‌های آمریكایی این امکان را مهیا ساخت که در قارۀ اروپا دست به ویران‌گری و کلاه‌برداری بزنند. بدین‌وسیله برای شرکت‌های امریکایی امتیازات ویژه‌ای در بازسازی داده شد و پس از آن  در جریان دو سال سازمان ناتو نیز تاسیس شد.
این پنج سال واقعاً آغاز پدیدار شدن قدرت مالی، اقتصادی و نظامی امریکا در جهان بود. نظام بین‌المللی پس از اواسط دهۀ پنجاه قرن گذشته به شکل جدید خود شکل گرفت و این تصادفی نیست که پس از تأسیس نظم بین‌المللی، امریکا در جهان انقلاب‌های ‌زیادی راه‌اندازی نماید. در الحلبه انقلاب اسپانیا، در سوریه انقلاب نظامی به رهبری حسنی الزعیم، در مصر انقلابی به رهبری عبدالناصر، در عراق انقلابی علیه مزدوران انگلیس، در ایران برای سرنگونی شاه انگلیسی خمینی خود را روی صحنه آورد و سپس دست به اشغال افغانستان و عراق زد. امریکا برای مشروعیت بخشیدن به کارهایش از سازمان‌هایی‌که قبلاً در تأسیس و حمایت مالی آن‌ها سهم‌ برجسته داشت، استفاده کرد؛ به طور نمونه از بانک و صندوق جهانی پول، دو بازوی اقتصادی آن، در زمینۀ نظامی از ناتو، از سازمان ملل و شورای امنیت برای دست‌یافتن به اهداف نظامی خود استفاده کرد، وگرنه امریکا برای دست‌یابی به آن‌چه خود می‌خواست باید به تنهایی وارد میدان می‌شد. تمام سازمان‌ها و نهاد‌های بین‌المللی، نظامی و مالی، سازمان‌ها و نهاد‌های آمریکایی بودند و یا حداقل امریکا در تصمیم‌گیری‌ها و تصامیم این سازمان‌ها دست‌درازی داشت.
اما امریکا پس از متحمل شدن یک سلسله خسارات و ضربات بزرگ، شروع به عقب‌نشینی کرد. در حوزۀ نظامی به دلیل راه‌اندازی جنگ‌هایش در افغانستان و عراق تریلیون‌ها دالر خسارت نمود؛ طوری‌که از این میدان بدون سرافکندگی رقت‌انگیزی نمی‌تواند بدرآید؛ زیرا زمین‌خوردگی و شکست آن در این دو سرزمین به هیچ‌کس پوشیده نمی‌باشد. در میدان اقتصادی و مالی، اقتصاد آن تعادل خویش را از دست داده است؛ خصوصاً پس از بحران گروی املاک که تا هنوز پیامدهای آن از بین نرفته است.
اما این صدمات پی‌درپی آمریکا را در واقعیتی قرار داده است که به دنبال مقصر می‌گردد؛ گاهی اوقات از عدم تعادل تجاری بین خود، چین و اروپا سخن می‌گوید؛ گاهی اوقات به خروج از سازمان تجاری جهانی تهدید می‌کند؛ سازمانی‌که قبل از دو و نیم دهه آن را تأسیس نموده، قوانین آن را وضع و باتفصیلات آن، آن‌ها را معیار قرار داد؛ سازمانی‌که بیش از 150 دولت عضو آن می‌باشند؛ بلکه حتی بر این سازمان اتهام هواداری و جانب‌داری چین را در قوانین‌اش وارد می‌کند. گاهی اوقات به بهانۀ این‌که اروپا از درآمد داخلی خویش جز چیزی اندکی برای ناتو نمی‌دهد، تهدید می‌کند که از حمایت‌های مالی خویش برای این سازمان کاهش می‌دهد. اگرچه كشورهای اروپای غربی سهمی را كه برای كمک به بودجۀ ناتو پرداخت می‌كنند افزایش داده‌اند؛ مگر امریکا هنوز هم از نحوه‌ای ادارۀ ناتو راضی نیست.
بدین‌ترتیب امریکا چندی پیش، برای سازمان صحت/بهداشت جهانی اتهامی را وارد ساخت که سازمان تجارت جهانی را بدان متهم كرده بود. امریکا سازمان صحت/بهداشت جهانی را متهم می‌سازد که جانب‌دار چین و هوادار قوانین ‌آن می‌باشد؛ چنان‌چه بدین بهانه اعلان خروج از این سازمان را کرده است. در این اواخر که شاید هم آخرین نباشد، ترامپ با سخره‌گیری از هفت دولت‌ برتر صنعتی (G7) صحبت می‌کند؛ چنان‌چه می‌گوید: «این دولت‌ها، دولت‌های‌اند که زمان، آنان را مورد عفو خویش قرار داده است و این‌که وی بر شراکت دولت‌های تمایل دارد که به عنوان دولت‌های دارای اقتصادهای نوظهور و درجه‌بندی شده‌اند؛ مانند: هند و کوریای جنوبی؛ همان‌طوری‌که بر شراکت روسیه نیز تمایل دارد.» درحالی‌که دولت‌های اروپایی، روسیه را در گروه (G7) مخصوصاً بعد از اشغال كریمیه و یک‌جاسازی آن به "شبه جزیرۀ القرم" نمی‌پذیرند.
کودتای امریکا علیه نهادها و سازمان‌های بین‌المللی که به وسیلۀ آن جهان را اداره می‌نمود؛ بلکه جهان را مجبور ساخته بود که تابع قوانین آن باشد؛ مانند سازمان صحت/بهداشت جهانی که امریکا از آن خارج شد، یا سازمان تجارت جهانی که امریکا آن را متهم به طرف‌داری و هواداری از چین نمود و حتی سازمان ناتو که امریکا آن را با دست خود تأسیس کرده است، دروازه را بر فروپاشی این موسسات و نهاد‎هایی‌که بالای سینه‏های مردم نشسته و چندین ملت را در چند دهه‎ای گذشته استعمار کرده‌اند باز می‌گذارد. این فروپاشی که نشانه‎هایش در افق نمایان گشته و ترامپ آن را رهبری می‌کند؛ ممکن است مقدمه‎ای برای رنگ‌آمیزی جهان جدیدی با روابط بین‌المللی جدید باشد، آشفتگی‌که اکنون امریکا دچار آن است، باعث شده که امریکا هوشیاری خویش را از دست داده و نداند که چه کند. ترامپ احمق گاهی تقصیر را بر دوش رقبای دموکرات خود می‌اندازد و گاهی می‌خواهد قوانین داخلی را تعدیل نماید. بارها سازمان‌ها و نهاد‌های بین‌المللی را متهم قرار داده، می‌خواهد قوانین جهان را تعدیل نماید؛ درحدی‌که وی و حزب‌اش بدون کدام درایت و بینش گام بر می‌دارند. فکر نمی‌کنم امریکا موفق به رنگ‌آمیزی جهان جدیدی شده و قوانین خود را مانند گذشته بر آن تحمیل کند. اتحادیه اروپا یک اتحادیه تقریباً صلیبی می‌باشد و امریکا در پشت آن ایستاد؛ بلکه از آن به عنوان یک اتحادیه دفاع کرد و انگلیس نیز بخشی از آن بود؛ سپس ترامپ احمق روی صحنه آمد و باعث شد تا انگلیس از طریق یک رفراندوم از اتحادیه اعلام  خروج کند. ترامپ ترجیح داد تا با کشورهای اروپایی به گونه‌ای فردی تعامل کند؛ حتی با صراحت اعلان کرد که وی از متلاشی شدن اتحادیه حمایت می‌کند و با نیرنگ و فریب، دولت‌های اروپایی را تشویق نمود که به سان انگلیس از اتحادیه خارج شوند.   
هرگونه خلایی‌که توسط امریکا یا به طور طبیعی ایجاد شود، فقط این خلاء توسط دولتی پر می‌شود که از جنس قوانین و مقررات سرمایه‌داری نباشد. نظام مالی و اقتصادیی‌که ده‌ها ده‌ها سال دنیا را در گرو مقیاس‌های خود قرار داده بود، اینک در حال فروپاشی می‌باشد.
آزادی اقتصادی که ستون آن این‌ شعار (بگذارید راه برود، بگذارید که بگذرد) بوده و خود ستون آزادی در نظام سرمایه‌داری است، ناکامی آن بر همه‌گان ثابت است. دولت‌ها به ویژه امریکا در بازارها مداخله کرده، آن‌ها را طبق منافع خود می‌چرخاند؛ تیوری‌که مکتب "شیکاگو" مشتاق تطبیق آن است و آن‌چه که به نام تیوری‌ "نیولیبرال" عنوان می‌شود و در مکتب "کِنز" انقلابی ایجاد نموده است؛ بلکه در تفاوت با آن، مخالف مداخله در بازارها می‌باشد، اکنون شکست آن ثابت شده، حداقل از دیدگاه عملی به یک نظریه‌ای‌که زمانش گذشته تبدیل شده است؛ زیرا دولت‌ها چاره‌ای ندارند؛ جز این‌که باید در مسیر اقتصاد مداخله کرده و گیروبند‌های آن را کنترل کنند؛ چون درغیراین‌صورت، به دولت‌های شکست‌خورده‌ تبدیل خواهند شد؛ زیرا در این دولت‌ها ثروت‌مندان فقیران را استثمار کرده می‌بلعند.
خلاصۀ سخن: ایدیولوژی سرمایه‌داری كه امریكا در راس هرم آن  قرار دارد، دیگر نمی‌تواند در برابرش متعهد و از آن حمایت کند؛ به این معنی که دیگر زمان‌اش به پایان رسیده است و تنها نظام جدید فقط اسلام و نظام‌هایش می‌باشد و بس. نظام اسلام بر حل مشکلات به طور کامل توان‌مند بوده و ملکیت‌های سه گانه را به رسمیت می‌شناسد "ملکیت فردی، دولتی و ملکیت تبعۀ دولت؛ چیزی‌که به نام ملکیت عامه خوانده می‌شود." بدون این ملکیت‌های سه گانه اقتصاد و تیوری‌های توزیع پول و حتی نظام سرمایه‌داری در مجموع ، در معرض یک مضحکۀ اجتناب‌ناپذیر قرار خواهند گرفت و تیوری‌های کهنه و مدرن دیگر موفق به بازسازی اقتصاد سرمایه‌داری نخواهند شد. معالجۀ مشکل جهان فقط در گرو یک دولت جدیدی است که حامل یک ایدیولوژی جدید باشد؛ دولتی‌که جز دولت خلافت نیست؛ زیرا دولت خلافت تنها دولتی‌ست که می‌تواند قوانینی را تطبیق کند که موجب سعادت و خوش‌بختی بشر شده و آن را از فساد قوانین و مقررات سرمایه‌داری نجات دهد و جهان را از نو رنگ‌آمیزی کند. پس از آن‌که دنیا عدالت اسلام و کارایی نظام‌هایش را مشاهده کند؛ در آن زمان است که بشر آغوش خویش را برای استقبال از مشعل  نور و فانوس خیر باز خواهد کرد.
نویسنده: استاد خالد الأشقر (أبوالمعتزبالله)
مترجم: علی مطمئن

ادامه مطلب...

بحران گرسنگی سوریه به علت ویروس کرونا و جنگ، بالای اطفال و زنان تاثیرات بدی بر جای می‌گذارد

(ترجمه)

طبق گزارش "کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان (UNHCR)"، جنگ در سوریه باعث کشته شدن بیش از نیم میلیون انسان شده و بیش از نیمی از جمعیت این کشور را در داخل و خارج از کشور بی‌خانمان و آواره کرده است. بنابر اعلام سازمان بهداشت جهانی (WHO)، زیرساخت‌های اساسی کشور هم‌چنین نابود شده‌اند، اقتصاد کشور رو به زوال و به صفر رسیده است و بخش‌های مختلفی از جمله سکتور بهداشت از بین رفته است؛ زیرا بیش از نیمی از بیمارستان‌های عمومی و مراکز درمانی در سوریه توان ارائه خدمات را یا به دلیل تخریب و یا هم به دلیل نداشتن تجهیزات داروی و طبی از دست داده‌اند.

برعلاوه این همه رنجش‌ها، امروز سوریه با شیوع ویروس کرونا و افزایش قیمت‌های مواد غذایی اولیه که نظیرش حتی در اوج درگیری‌های نه ساله وجود نداشت، به بحران بی‌سابقه‌ی گرسنگی روبرو است؛ جایی‌که در کمتر از یک سال قیمت مواد غذایی به دو برابر افزایش یافت و از سوی دیگر ارزش پول پوند سوریه در برابر دالر به پایین‌ترین رکورد رسید. برنامۀ ملل متحد در حساب توییتر خود اظهار نمود که "رکورد قیمت بلند مواد غذایی و اکنون کووید-19 خانواده‌ها را در سوریه فراتر از حد اوضاع جاری سوق داده است."

سازمان ملل متحد اعلام کرده است که شیوع بیماری همه‌گیر کووید-19 اوضاع را پیچیده‌تر کرده و این سازمان به تعداد زیاد افراد مبتلا به سوء تغذیه یا کمبود تغذیه را کمک‌های مالی و غذایی کرده است. طبق گزارش برنامۀ جهانی غذا (WHO)، اکنون 9.3 میلیون سوری در مقایسه با 7.9 میلیون سوری شش ماه قبل به علت عواقب انسانی و اقتصادی شیوع ویروس کرونا، از نبود، تزلزل و ناامنی غذایی رنج می‌برند.

این آمار و ارقام وحشت‌ناک و احصاییه‌های دیگر نشان‌دهندۀ وضع وخیم و ناگواری‌ست که مردم ما در سوریه به آن رسیده‌اند و هم‌چنین این آمار نشانه‌هایی از وقوع یک فاجعۀ واقعی در اوضاع بشردوستانه در سوریه است؛ مثلاً: برخورد غیرمسئولانه‌ای‌که توسط نهادهای وحشی رژیم (سوریه) به خاطر مبارزه علیه وبای ویروس کرونا در پرتو وخامت اوضاع اقتصادی و تحریم‌های تحمیل شده بر آن، روی کار گرفته شد. بناءً، نه وخامت اقتصادی و نه هم تحریم، به هیچ وجه بر آراء حاکم تأثیر نمی‌گذارد؛ بلکه بیش‌تر مردم را تحت تأثیر قرار داده است. این امر موجب افزایش فقر، گرسنگی و بیکاری مردم در سوریه می‌شود. طوری‌که اکنون نیز مردم عام مجبوراند تا در صف‌های طولانی برای خرید نان و سایر ضرورت‌های اولیه‌شان بی‌ایستند. بیش از 90 درصد از جمعیت سوریه با درآمد روزانه دو دالر در زیر خط فقر زندگی می‌کنند؛ درحالی‌که کمک‌های بشردوستانه هرروز به این کشور سرازیر می‌شود و افزایش یافته است.

فلهذا، این واقعیت غم‌انگیز مردم ما تحت این رژیم سفاک و وحشی در سوریه است که دولت میل اسلحه‌های خود را به سمت مردم خودش سوق داده و دستگاه‌های سرکوب‌گر و وحشیانۀ خود را بر مردم فعال ساخته است. از سوی دیگر مردم از ناحیه فقر و دتنگ‌دستی در حال خوردن غذای زباله‌های باقی‌مانده‌اند، جلوی نانوایی‌ها صف می‌بندند، از دست گرسنگی شاخ و برگ و علف می‌خورند، در روی سرک‌ها/خیابان‌ها می‌خوابند و سایر بی‌چارگی‌های زندگی بد و بدبختی که در طول این‌ سالیان بر بالای مردم سوریه از طرف دولت تحمیل شده است.

واقعیت تلخی که مردم سوریه در آن زندگی می‌کنند با آن‌چه در کشورهای مختلف اسلامی در تمام سطوح سیاسی، اقتصادی و امنیتی اتفاق می‌افتد، باهم چندان فرقی ندارد؛ بلکه هرروز که می‌گذرد در واقع بدتر از گذشته می‌شود. ‏ما در حزب‌التحریر، پیشگامی‌که هیچ‌گاه به مردمش دروغ نمی‌گوید، هنگامی‌که ما فریاد و گریه اهل‌مان را می‌شنویم، بحران‌های پی‌درپی و آمارهای احصاییوی صادر شده را می‌بینیم، در (اعلامیه‌ها و بیانیه‌ها و پیام‌های‌مان) به شدت تصریح و دوباره تکرار می‌کنیم و اکنون نیز تکرار می‌کنیم که دلیل این همه بدبختی در واقع حکمرانی‌ست که مردم خود را هیزم این نظام فاسد سرمایه‌داری-دموکراسی ساخته است که خود این نظام ناکامی‌‌اش را برای دریافت راه حل و حل مشاکل زندگی، ثابت ساخته است. علاوه بر این، امر فوق‌الذکر دلیل واضح بر ناکامی این نظام به خاطر فقرزدایی مردم و حل معضل گرسنگی‌ آنان در وهلۀ اول است. ‏در واقع این نظام از افرادی‌ که به شدن نیاز به کمک فوری دارند، اهمال و غفلت می‌ورزد. رسول الله صلى الله عليه وسلم می‌فرماید:

«فَالإِمَامُ رَاعٍ، وَهْوَ مَسْئُولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ» (بخاری)

ترجمه: امام (حاکم) محافظ و مسوول در برابر رعیت‌اش است.

در حقیقت، بحران‌هایی‌که نه تنها امت اسلامی؛ بلکه تمام جهان در گرداب آن دست و پا می‌زنند؛ نه تنها یک بحران اقتصادی محسوب می‌شود که به خاطر ‌پول و ثروت در یک سرزمین عرض اندام می‌کند؛ بلکه به خاطری‌ست که کشورهای اسلامی در چنگ حکمرانان کرایی و غلامان حلقه به گوش کفار قرار دارند. الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿وَهُوَ الَّذِي أَنزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجْنَا بِهِ نَبَاتَ كُلِّ شَيْءٍ فَأَخْرَجْنَا مِنْهُ خَضِراً نُّخْرِجُ مِنْهُ حَبّاً مُّتَرَاكِباً وَمِنَ النَّخْلِ مِن طَلْعِهَا قِنْوَانٌ دَانِيَةٌ وَجَنَّاتٍ مِّنْ أَعْنَابٍ وَالزَّيْتُونَ وَالرُّمَّانَ مُشْتَبِهاً وَغَيْرَ مُتَشَابِهٍ انظُرُوا إِلَىٰ ثَمَرِهِ إِذَا أَثْمَرَ وَيَنْعِهِ إِنَّ فِي ذَٰلِكُمْ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يُؤْمِنُونَ﴾ [أنعام:99]

ترجمه: و او کسی است که از (ابرِ) آسمان، آب (باران) فرو می‌فرستد و ما (که خدائیم، با قدرت سترگ خود) به وسیلۀ آن آب، همه رُستنی‌ها را می‌رویانیم و از رُستنی‌ها سبزینه بیرون می‌آوریم و از آن سبزینه، دانه‌های تنگاتنگ یکدیگر و از شکوفه‌های درخت خرما خوشه‌های آویزان نزدیک به هم و در دسترس و باغ‌های انگور و زیتون و انار پدید می‌سازیم که (در شکل و مزه و بو و سود) همگون و یا غیرهمگونند. بنگرید به میوه نارس و رسیدۀ یکایک آن‌ها، آن‌گاه که میوه دادند. بی‌گمان در این (گوناگونی درونی و بیرونی و تغییر آغاز و انجام میوه‌ها) نشانه‌ها و دلائل (خداشناسی) است برای کسانی‌که (حق را می‌پذیرند و بدان) ایمان می‌آورند.

 

پول در واقع سرمایه بی‌شمار الله سبحانه‌وتعالی است؛ مگر بحرانی کنونی ناشی از عدم تطبیق شریعت الله سبحانه‌وتعالی بر روی زمین و اجرای قوانین باطل انسانی و هوی و هوس است. 

بنابراین، به حمایت از اسلام و قایم شدن حاکمیت شریعت الله سبحانه‌وتعالی قدم بردارید، که در این راه افکار و روح زنده‌ می‌شوند و جهان و آن‌چه در جهان‌ست، دوباره حیات حاصل می‌کنند و بهترین درآمد در دنیا و آخرت قناعت است. ابن ماجه و بیهقی از عبدالله ابن عمر رضی الله عنه روایت می‌کنند که رسول الله صلی الله علیه وسلم رو به طرف ما کرد و فرمود:

«يَا مَعْشَرَ الْمُهَاجِرِينَ، خَمْسٌ إِذَا ابْتُلِيتُمْ بِهِنَّ وَأَعُوذُ بِاللَّهِ أَنْ تُدْرِكُوهُنَّ؛ لَمْ تَظْهَرْ الْفَاحِشَةُ فِي قَوْمٍ قَطُّ حَتَّى يُعْلِنُوا بِهَا إِلَّا فَشَا فِيهِمْ الطَّاعُونُ وَالْأَوْجَاعُ الَّتِي لَمْ تَكُنْ مَضَتْ فِي أَسْلَافِهِمْ الَّذِينَ مَضَوْا، وَلَمْ يَنْقُصُوا الْمِكْيَالَ وَالْمِيزَانَ إِلَّا أُخِذُوا بِالسِّنِينَ وَشِدَّةِ الْمَئُونَةِ وَجَوْرِ السُّلْطَانِ عَلَيْهِمْ، وَلَمْ يَمْنَعُوا زَكَاةَ أَمْوَالِهِمْ إِلَّا مُنِعُوا الْقَطْرَ مِنْ السَّمَاءِ وَلَوْلَا الْبَهَائِمُ لَمْ يُمْطَرُوا، وَلَمْ يَنْقُضُوا عَهْدَ اللَّهِ وَعَهْدَ رَسُولِهِ إِلَّا سَلَّطَ اللَّهُ عَلَيْهِمْ عَدُوًّا مِنْ غَيْرِهِمْ فَأَخَذُوا بَعْضَ مَا فِي أَيْدِيهِمْ، وَمَا لَمْ تَحْكُمْ أَئِمَّتُهُمْ بِكِتَابِ اللَّهِ وَيَتَخَيَّرُوا مِمَّا أَنْزَلَ اللَّهُ إِلَّا جَعَلَ اللَّهُ بَأْسَهُمْ بَيْنَهُمْ»

ترجمه: ای گروه مهاجرین، پنج چیز است که ممکن بدان مبتلا شوید و به الله (سبحانه وتعالی) پناه می‌برم؛ از این‌که این موارد را دریابید: هیچگاه فحشاء و هرزگی در جامعه‌ای شایع و علنی نمی‌گردد؛ مگر این‌که طاعون و مصیبت‌هایی‌که هیچ یک از اقوام قبلی آن را تجربه نکرده‌اند، در میان آن‌ها شایع می‌گردد. هر گاه قومی کم‌فروشی کنند و در ترازو و وزن خیانت نمایند، الله (سبحانه وتعالی) آن‌ها را به دشواری‌ها گرفتار و سال‌های سخت (و خشکی) را عاید آن‌ها می‌کند و حاکم ظالمی را بر آنان مسلط می‌گرداند. هرگاه قومی زکات اموال خود را پرداخت نکنند، الله (سبحانه وتعالی) باران (رحمت) خود را از آن‌ها دریغ می‌دارد و اگر حیوانات نباشند، قطره‌ای باران بر آنان فرو نمی‌فرستد. هر آن قومی‌که پیمان الهی و رسول وی را بشکنند و عهدشکنی نمایند، الله (سبحانه وتعالی) بی‌تردید دشمن بیگانه را بر آنان مسلط می‌کند که از آن‌چه دارا هستند، از آن‌ها بگیرد (و اموال آنان را به غارت برد.) هر قوم یا جامعه‌ای‌که سران آنان تحت فرامین  الله (سبحانه وتعالی) و قرآن او حکم نکنند، الله (سبحانه وتعالی) آنان را به جنگ‌های داخلی گرفتار می‌کند.

فلهذا، این وضعیت امروزی ما است. ای مسلمانان! وظیفه‌ای‌که امروز مسلمانان باید برای آن تلاش کنند، جز بازگرداندن جلال و افتخار به اسلام و مسلمانان چیزی دیگری نیست که با تأسیس دولت اسلامی توسط عهد و پیمان با الله سبحانه‌وتعالی و تلاش برای شریعت او سبحانه‌وتعالی و احیای اسلام در زندگی این جلال و افتخار به وجود می‌آید. بناءً، امر فوق تنها توسط تطبیق مکمل اسلام از طریق تأسیس دولت‌اش امکان پذیر است که نخست در یک سرزمین واحد تأسیس و سپس آهنگ پیوستن سایر سرزمین‌ها بر محور آن نواخته می‌شود  تا متحد و مستحکم شوند؛ طوری‌که رسول الله صلى الله عليه وسلم، عملاً خودش این عمل را انجام داد.

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

مترجم: داکتر زکریا

ادامه مطلب...

نامه سرگشاده از دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-سرزمین مبارک فلسطین، به شبکه ماهواره‌ای خبری معان

 به مدیر عمومی محترم شبکه معان!

به ویراستار محترم شبکه معان!

به کارگردان محترم کانال ماهواره‌ای معان!

به رییس شبکه معان!

بعد از تقدیم سلام:

با اظهار تأسف، اطلاع حاصل نمودیم که شبکه خبری معان به تازگی نقش حساس و برجسته‌ای را  همراه با کسانی‌که در قسمت به فحشاء کشاندن زنان فلسطین از طریق "برنامه‌های چون" حمله بر فرهنگ اسلامی امت و تقویت مدنیت غربی/مدنیت منحط، فاسد و تبهکار، که با استقبال  شیپورچی‌های غرب، نهادها و شخصیت‌هایی‌که دین و مردم‌شان را در مقابل دلار آمریکایی و یوروی اروپا فروخته اند، بازی کرده است.

بدبختانه، ما می‌بینیم که ماهواره‌ی معان چگونه برای آن شیپورهای مفسد بسترسازی می‌کند که بدون تأمل و تردید در صفحه تلویزیون شما بر اسلام و حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم حمله نموده و مدافعین و وارثین پیامبر صلی الله علیه وسلم را بی‌منطق، مخالف اصلاحات و روشنگری و عقب‌مانده معرفی نموده و بر امت اسلامی و تاریخ 1400 سالۀ آن با اشاره  به طلوع اسلام به عنوان آغاز عقب‌ماندگی حمله می‌کنند. این یک توهین مستقیم به مردم مسلمان فلسطین و به تمام امت مسلمه در جهان است. این مثابه توهین و استهزای شارلی ایبدو به اسلام است؛ طوری‌که در صفحه تلویزیون شما ظاهر شده و حدیث پیامبر صلی الله علیه وسلم را که توسط بخاری و نسائی از ابوهریره روایت نموده اند:

«لَنْ يُفْلِحَ قَوْمٌ وَلَّوْا أَمْرَهُمْ امْرَأَةً»

ترجمه: قومی‌که زن را منحیث حاکم خود انتخاب کنند، هرگز کامیاب نخواهند شد.

«اسْتَوْصُوا بِالنِّسَاءِ، فَإِنَّ الْمَرْأَةَ خُلِقَتْ مِنْ ضِلَعٍ، وَإِنَّ أَعْوَجَ شَيْءٍ فِي الضِّلَعِ أَعْلَاهُ، إِنْ ذَهَبْتَ تُقِيمُهُ كَسَرْتَهُ، وَإِنْ تَرَكْتَهُ لَمْ يَزَلْ أَعْوَجَ، اسْتَوْصُوا بِالنِّسَاءِ خَيْراً»

ترجمه: توصیه من به شما این است که مواظب زنان‌تان باشید، زیرا زنان از قبرغه کج آفریده شده اند و کج‌ترین موقعیت قبرغه قسمت بالایی آن است؛ اگر بخواهید که راستش کنید، می‌شکند و اگر به حال خودش رها کنید، کج باقی خواهد ماند؛ فلهذا من به شما توصیه می‌کنم که مواظب زنان باشید.

 و در حدیثی دیگری‌که توسط ابو سعید خدری رضی الله عنه روایت شده است، ایشان فرمودند: باری رسول الله صلی الله علیه وسلم به مصلی رفت تا نماز عید فطر یا عید اضحی را ادا کنند، او صلی الله علیه وسلم از موقعیت زنان گذشته و فرمودند:

«يَا مَعْشَرَ النِّسَاءِ تَصَدَّقْنَ فَإِنِّى أُرِيتُكُنَّ أَكْثَرَ أَهْلِ النَّارِ»، قُلْنَ: وَمَا نُقْصَانُ دِينِنَا وَعَقْلِنَا يَا رَسُولَ اللَّهِ؟ قَالَ: «أَلَيْسَ شَهَادَةُ المَرْأَةِ مِثْلَ نِصْفِ شَهَادَةِ الرَّجُلِ» قُلْنَ: بَلَى، قَالَ: «فَذَلِكِ مِنْ نُقْصَانِ عَقْلِهَا، أَلَيْسَ إِذَا حَاضَتْ لَمْ تُصَلِّ وَلَمْ تَصُمْ» قُلْنَ: بَلَى، قَالَ: «فَذَلِكِ مِنْ نُقْصَانِ دِينِهَا»

ترجمه: ای زنان! صدقه کنید، طوری‌که من مشاهده کردم، بیشترین اهل دوزخ شما زنان بودید! زنان پرسیدند: چرا چنین است ای رسول الله؟ پیامبر صلی الله علیه وسلم جواب دادند: شما زیاد لعنت می‌فرستید و نسبت به شوهران‌تان ناسپاس هستید! من هیچ‌کسی به مثابه شما ناقص عقل و ناقص دین ندیده‌ام! یک مرد هوشیار و معقول می‌تواند توسط یکی از شما گمراه شود! زنان پرسیدند: ای رسول الله! چی چیزی در عقل و دین ما ناقص است؟ پیامبر صلی الله علیه وسلم جواب دادند: آیا شهادت دو زن مساوی به شهادت یک مرد نیست؟! زنان گفتند: بلی! پیامبر صلی الله علیه وسلم فرمودند: این نقص در عقل شماست! آیا این واقعیت ندارد که زنان در جریان عادت ماهوار نماز نمی‌خوانند و روزه نمی‌گیرند؟ زنان گفتند: بلی! پیامبر صلی الله علیه وسلم فرمودند: این نقص در دین شماست.

و آن‌ها به وسعت تخطی‌شان در فرموده الله در قرآن رسیدند.

﴿فَلَمَّا رَأَى قَمِيصَهُ قُدَّ مِن دُبُرٍ قَالَ إِنَّهُ مِن كَيْدِكُنَّ إِنَّ كَيْدَكُنَّ عَظِيمٌ[یوسف: 28]

ترجمه: هنگامی‌که (عزیز مصر) دید پیراهن او [= یوسف‌] از پشت پاره شده، گفت: این از مکر و حیله شما زنان است که مکر و حیله شما زنان، عظیم است!

﴿ الرِّجَالُ قَوَّامُونَ عَلَى النِّسَاء بِمَا فَضَّلَ اللّهُ بَعْضَهُمْ عَلَى بَعْضٍ وَبِمَا أَنفَقُواْ مِنْ أَمْوَالِهِمْ فَالصَّالِحَاتُ قَانِتَاتٌ حَافِظَاتٌ لِّلْغَيْبِ بِمَا حَفِظَ اللّهُ وَاللاَّتِي تَخَافُونَ نُشُوزَهُنَّ فَعِظُوهُنَّ وَاهْجُرُوهُنَّ فِي الْمَضَاجِعِ وَاضْرِبُوهُنَّ فَإِنْ أَطَعْنَكُمْ فَلاَ تَبْغُواْ عَلَيْهِنَّ سَبِيلاً إِنَّ اللّهَ كَانَ عَلِيّاً كَبِيراً[نساء: 34]

ترجمه: مردان، سرپرست و نگهبان زنان اند، بخاطر برتری‌هایی‌که الله (از نظر نظام اجتماع) برای بعضی نسبت به بعضی دیگر قرار داده است و بخاطر انفاق‌هایی‌که از اموال‌شان (در مورد زنان) می‌کنند. و زنان صالح، زنانی هستند که متواضع‌اند و در غیاب (همسر خود) اسرار و حقوق او را، در مقابل حقوقی‌که الله برای آنان قرار داده، حفظ می‌کنند. و (امّا) آن دسته از زنان را که از سرکشی و مخالفت‌شان بیم دارید، پند و اندرز دهید! (و اگر مؤثر واقع نشد) در بستر از آن‌ها دوری نمایید! و (اگر هیچ راهی جز شدت عمل، برای وادار کردن آن‌ها به انجام وظایف‌شان نبود) آن‌ها را تنبیه کنید! و اگر از شما پیروی کردند، راهی برای تعدّی بر آن‌ها نجویید! (بدانید) الله، بلندمرتبه و بزرگ است. (و قدرت او، بالاترین قدرت‌هاست.)

و آنان که چنین مفهوم را آورده و از قوه جهل و بی‌منطقی‌شان تشریح می‌کردند. تمسخر و استهزاء بر چنین متون شرعی مبنی بر این هدف  که به معنی واقعی آن و دلالت شرعی دقیق و مناسب آن مکث نکنند، با حمایت فوق‌العاده شبکه شما و تحمل هزینه آن با کسانی‌که شیطنت و بدسگالی می‌کنند، جرم نابخشودنی در حق اسلام محسوب می‌شود.

گذشته از تمسخر این افراد بدسگال و شیطان‌صفت بر متون اسلامی و قوانین آن در شبکه و ماهواره شما، این شخصیت‌های مامور، کسانی اند که در آغوش غرب پرورش یافته و اصلاً شرمنده‌ی عظمت بخشیدن به  فرهنگ غرب، دیموکراسی و بی‌دینی نیستند؛ بلکه برای رسم مدنیت غربی دعوت نموده و در عقبٍ نهاد‌های غربی و تولیدات مزخرف‌شان مانند سیداو و آزادی‌های غربی قدم می زنند. این شیپورچی‌های کرایی و نهاد های زن‌گرا (فیمنیست) توسط دشمنان اسلام حمایه مالی می‌شوند. هدف‌شان به هر صاحب عقل و هر فرد صادق واضح است که آن‌ها پیوسته تلاش می‌کنند تا نظم خانوادگی را با تمام معنی از هم بپاشند. هدف این‌ها ضربه زدن به قوانین اسلامی است که عفت و پاکدامنی را برای زنان ما تزریق کرده است. هدف این‌ها در دسترس قراردادن زنان با حذف قیودات و موانع است که مردان را از لذت بردن از زنان جلوگیری می‌کند.

این شیپورچی‌ها در نظر دارند تا زنان را وسیله‌ی جذاب برای تبلیغات و ارتقای اشیا و خدمات خویش و هم‌چنان وسیله‌ای برای خوشگذرانی قرار دهند  و به همین خاطر آن‌ها تلاش می‌کنند تا همه موانع و قیودات که سد راه اهداف شوم آنان قرار می‌گیرد، حذف کنند. از دیدگاه آنان زن محترم نیست که از آن نگهداری شود یا هم عزیز نیست که از ان حفاظت صورت گیرد؛ بلکه از دید آنان یک زن باید از همه‌ای قیودات دینی و اخلاقی آزاد باشد، آزاد از هر چیزی‌که مانع رسیدن مردان مجرم به آنان شود. از دید آنان پدرها اجازه  ندارند به  دختران‌شان  پوشیدن حجاب را لازمی گرداند؛ حجابی‌که الله سبحانه‌وتعالی برای زنان مسلمان فرض گردانیده است. از دید آنان یک دختر می‌تواند رابطه‌ای بر مبنای عشق و عاشقی داشته باشد و می‌تواند هرکسی را بخواهد ازدواج کند و بدون درنظرداشت خانواده، بدون نظرداشت دین و صفات راه یافتگان. از دید آنان هیچ‌گونه قیمومت و سرپرستی از پدر برای اطفال نیست و مرد را حق هیچ سرپرستی از خانواده نیست و فراتر از این‌ها این نهادها و سازمان‌ها هم‌جنسگرایی را یک حق قانونی می‌دانند. پس آیا این همان چیزی‌ست که نمایندگی‌های معان به جست‌جوی آن است؟!

ای برادران و خواهران!

در این مدت کانال شما از شخصیت‌هایی‌که بر اسلام حمله می‌کنند و متون شرعی و فرهنگ اسلامی را به استهزا می‌گیرند و با دروغ و افترا دین الله و قوانین اسلامی را تحریف می‌کنند، میزبانی می‌کنید؛ ولی شما به اساس مسلک رسانه‌ای حتی یکبار هم از کسانی‌که اسلام و قوانین اجتماعی آن را طوری‌که در اسلام بیان شده و نشان‌دهنده عظمت قانونگذاری اسلام است که چگونه موقف زنان را بالابرده، و از مقام و حتی انسانیت وی حفاظت و نگهداری نموده است، میزبانی نکردید! شما حتی یک فرصت هم به آنانی‌که از اسلام آگاهی داشتند، فراهم نکردید تا دروغ و افترای غرب و بلندگوهای آن را افشا نموده و فساد سیکولارها و دیموکرات‌ها را اظهار می نمودند! گویا در نبود مدافعین اسلام به عنوان وسیله‌ی برای تحریف اسلام تبدیل شده اید!

ما واقعاً این همه غم و اندوه در تعجب‌ایم که آیا شبکه و ماهواره معان به بستر گرمی برای حمله به اسلام و زنان مسلمان، حمایت از کفر، زنان غرب، مدنیت، برهنگی، انحراف جنسی و اخلاقی و انحطاط تبدیل شده است؟ آیا پول به یک ارزش یا قیمت قابل قبول به شما تبدیل شده است که عزت زنان‌تان را فروخته و به اسلام حمله کنید؟

به راستی اسلام عزیز، دینی‌که حاکمان تبهکار قوانین و تطبیق آن را نفی نموده و در برابر آن به نفع استعمار فرهنگی و سیاسی  می جنگند؛ یگانه دینی است که عدالت را در حق زنان مراعات نموده و موقف‌شان را بالا برده و حتی به مقامی می‌رساند که زنان دنیا و حتی غرب به آن حسادت می‌کنند. به این خاطر است که تمام قهر و غضب خود را خالی نموده و سعی و تلاش خویش را به خرج می‌دهند و تمامی منابع پولی خویش را مصرف می نمایند تا قوانین اسلام ، عفت زنان، وقار و عزت زنان در جوامع اسلامی را در سرزمین‌های اسلامی ناچیز نشان دهند.

بناءً، بهتر است که شما خار چشمی برای خاصمان اسلام و مدنیت آن باشید و برای عفت و وقار زنان مسلمان بسترسازی نمایید؛ نه بستری برای بد اندیشان، تبهکاران  و تجاران عزت زنان باشید! برشماست تا به جای این‌که نماینده‌ای برای استعمارگران و وسیله برای فساد باشید، بهتر است سهم خویش را  در احیای مجدد امت و بازگشت آن به دین و به منبع افتخار و وقار آن ادا نمایید!  وفاداری به ظالمان و استعمارگران و قرار گرفتن در برابر اسلام نتیجۀ تاریک و خطرناکی را در قبال داشته و ادامه همکاری و معاونت شما همراه با مجرمینی‌که هدف‌شان فاسد کردن زنان مسلمان و انتشار فرهنگ منحط و فاسد غرب می‌باشد، خشم و غضب الله سبحانه‌وتعالی را در قبال دارد؛ طوری‌که الله سبحانه‌وتعالی برای کسانی‌که در انتشار فحشاء سهم می‌گیرند، عذاب دردناکی وعده نموده است. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿ إِنَّ الَّذِينَ يُحِبُّونَ أَن تَشِيعَ الْفَاحِشَةُ فِي الَّذِينَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ فِي الدُّنْيَا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ يَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ[نور: 19]

ترجمه: کسانی‌که دوست دارند، زشتی‌ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناکی برای آنان در دنیا و آخرت است و الله می‌داند و شما نمی‌دانید!

لذا، امت اسلامی و مردم سرزمین مبارک (فلسطین) هرگز آنانی را که علیه دین و عزت‌شان برنامه‌ریزی کردند، فراموش نخواهند کرد و آنان را به مثل دانه‌های خرما به دور خواهند انداخت؛ حتی مدتی زیادی هم که سپری شود. از الله قهار در مورد سرنوشت خودتان بترسید! به هوش بیایید و از اعمال گذشتۀتان توبه کنید! از الله مغفرت و هدایت طلب کنید و از مردم فلسطین در خصوص میزبانی این افراد مفسد و مواظبت از برنامه‌های فاسد آن‌ها بی‌درنگ معذرت خواهی کنید!

والسلام و علیکم و رحمت الله و برکاته

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر – سرزمین مبارک فلسطین

مترجم: نصرالدین عمری

ادامه مطلب...

پاکستان،20 هزار نیرو را به خط تحت کنترول این کشور در "گیلگیت بالتستان" اعزام می‌کند

(ترجمه)

ایکانامیک تایمز_ پاکستان دو گروه از نظامیان را در امتداد خط تحت کنترل این کشور به (گلیگیت بالتستان) در کشمیر اعزام نموده است. مقامات چینی گفتگوهایی را همراه با اعضای بلند پایه گروه تروریستی البدر به منظور تحریک آن‌ها جهت افزایش تن‌شها در منطقه جامو و کشمیر آغاز نموده اند. طبق اطلاعات استخباراتی، علایم آشکاری وجود دارند که نشان‌دهنده همکاری‌های چین و پاکستان در امتداد خط مرزی می‌باشد. پاکستان نزدیک به 20000 نیروی اضافی را در امتداد خط تحت کنترول این کشور اعزام می‌کند. طبق گزارشات منتشر شده از طرف چین، اعزام این نیروها در امتداد خط تحت کنترول فعلی این کشور در شرق صورت گرفته است. آمار نیروهایی را که پاکستان گزارش داده، بیشتر از آن است که پس از حملات هوایی بالکوت به این منطقه شده بود و هم‌چنان گمان‌ها بر این است که رادارهای پاکستانی در تمام اطراف این منطقه به طورکامل به حالت فعال در آمده باشند.

شدت تنش‌ها بالای مناطق مرزی چین و پاکستان همزمان با تلاش‌های تحریک‌آمیز جهت دهشت‌افگنی در کشمیرصورت می‌گیرد. با آغاز تنش‌ها احتمال به وقوع پیوستن جنگ بین دوجبهه وجود دارد و هم‌چنان احتمال به وقوع پیوستن  جنگ با تروریستان در کشمیر نیز وجود دارد. کارشناسان استراتیژیک هشدارداده اند که این بدترین سناریویی است  که در این منطقه به وقوع می پیوندد. منابع اطلاعاتی از یک سلسله نشست‌ها و اجتماعات بین مقامات چین و پاکستان در هفته‌های اخیرگزارش داده اند که هدف از این نشست‌ها بین دو کشور، جمع‌آوری نیرو در منطقه گیلگیت بالتستان است؛ منطقه‌ای که نزدیک به لاداخ در شمال چین موقعیت دارد.

گزارشات تجهیز و تقویت این نیروها درحالی منتشر می‌شود که هزاران نیروی چینی با تمام قوت در امتداد خط تحت کنترل فعلی این کشور جهت یک رویارویی پرتنش به دور از مداخلات در چند نقطه از شرق لاداخ مستقرشده اند.                                                                                                               طبق گزارشات قوی و معتبری‌که از طرف نیروهای هندو در منطقه شرقی لاداخ در رابطه به رویارویی‌های تنش‌زا با چین منتشره شده اند، درخواست تشدید این تنش‌ها در منطقه گیلگیت بالتستان یک مسئولیت اضافی برای نیروهای هندو به شمار می‌رود. گلگیت بالتستان پس از تقسیم جامو و کشمیر بخشی از اقلیم اتحادیه لاداخ شناخته شده است، اما این منطقه تحت اشغال پاکستان قرار دارد. دولت هندو در منطقه‌ای که نزدیک به ارتفاعات کارجیل است، به منظور راندن پیکارجویان تحت نفوذ پاکستان در سال 1999م جنگ را آغاز نمود. طبق گزارشات منتشرشده، مقامات چینی جلساتی را با اعضای  بلندپایه گروه البدر آغاز نموده اند که مقر این گروه خشونت‌آفرین در پاکستان است. این گروه تاریخی اعمال خشونت‌آمیزی را در کشمیر از خود به جا گذاشته است. گزارش‌ها حاکی از آن است که به منظور احیای دوباره این گروه دولت چین کمک‌هایی را به این گروه پیش نهاد نموده است. چیزهایی را که ما در این زمینه دریافت نموده‌ایم، ازجمله سیگنال‌های واضح بر همکاری  پاکستان و چین در منطقه است.

با این حال واضح م‌ گردد که پاکستان با شدت گرفتن رویارویی هند و چین و باگذشت وقت کمی از حمله مسلحانه بالای بازار بورس کراچی تصمیم بازکردن جبهه سوم جنگ را گرفته است. این تصمیم به دنبال گرفتن  قرضه ۱.۳ ملیارد دالری پاکستان از چین برای بانک دولتی این کشور است. آیا پاکستان سلاح کرایی چین گشته است؟

مترجم: محمد فاتح

 

 

ادامه مطلب...
Subscribe to this RSS feed

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه